کاهش ۳۷ درصدی سزارین در شهرستان خرمشهر

به گزارش ایرنا ˈکامران سالمیˈ چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در شبکه بهداشت و درمان خرمشهر افزود: رایگان بودن زایمان طبیعی از سیاست های تشویقی برای کاهش سزارین در ماه های اخیر بوده است.

وی جلوگیری از سرگردانی بیماران و کاهش هزینه های درمان را از مزایای طرح تحول نظام سلامت خواند و گفت: ترغیب و جذب مردم بویژه قشر آسیب پذیر جامعه برای درمان بیماری ها از نقاط قوت این طرح می باشد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان خرمشهر با اشاره به استفاده دو هزار و ۵۰۰ بیمار از طرح تحول نظام سلامت در دو ماه اخیر در خرمشهر افزود: با اجرای طرح نظام سلامت، بیماران شهری ۱۰ درصد و بیماران روستایی پنج درصد از کل هزینه بستری را پرداخت می کنند.

وی با اشاره رفع مشکل کمبود دارو و لوازم مورد نیاز بیماران در خرمشهر گفت: دو هزار و ۵۰۰ نفر در خرمشهر از تسهیلات پرداخت ۱۰ درصدی هزینه های درمان در دو ماه اخیر استفاده کرده اند.

سالمی به ابلاغ چشم انداز طرح توسعه نظام سلامت در شاخه بهداشت در آینده نزدیک اشاره کرد و افزود: مفاد این طرح پس از عملیاتی شدن به مردم اطلاع داده می شود.

وی از فعالیت ۱۱ گروه سلامت و پزشک خانواده در خرمشهر خبر داد و گفت: این گروه ها در شش مرکز روستایی و عشایری برای اجرای طرح پزشک خانواده فعالیت می کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان خرمشهر افزود: امروز(چهارشنبه) معاینه بیماران به مناسبت هفته دولت در ۱۳ مرکز و درمانگاه تخصصی بیمارستان ولیعصر(عج) برای عموم رایگان بود.

وی اظهار کرد: کارکنان شبکه بهداشت و درمان خرمشهر نیز به همین مناسبت ۳۰ واحد خون اهدا کردند.

۷۱۰۰/۷۲۷۹

انتهای پیام /*