افزون بر ۳۰۰ هزار نفر در بیمارستان های آبادان مداوا شدند

به گزارش ایرنا ˈنصراله حسونی بحرینیˈ روز چهارشنبه در آیین تجلیل از پزشکان و داروسازان آبادان در سالن اجتماعات دانشکده علوم پزشکی این شهرستان با تبریک روز پزشک افزود: بیش از ۴۰۰ میلیون ریال کمک هزینه برای درمان افراد کم بضاعت توسط دانشکده علوم پزشکی آبادان پرداخت شد.

وی آرزوی هر پزشک را سلامت جامعه خواند و اظهار کرد: دو میلیارد ریال برای خرید تجهیزات پزشکی بیمارستان طالقانی و ۳۳ میلیارد ریال برای خرید تجهیزات پزشکی بیمارستان شهید بهشتی هزینه شد.

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی زایمان طبیعی در یک سال گذشته در آبادان افزود: این آمار در سال جاری افزایش می یابد.

وی جذب ۳۰ دانشجو در دانشکده علوم پزشکی آبادان را یادآور شد و اظهار کرد: رشته پزشکی به صورت رسمی از سال تحصیلی جدید در این دانشکده تدریس می شود.

حسونی بحرینی از راه اندازی کلینیک خصوصی در آبادان خبر داد و گفت: این کلینیک بزودی برای استفاده شهروندان آبادانی افتتاح و پزشکان متخصص به صورت شبانه روزی برای ارائه خدمات به شهروندان آبادان در این کلینیک حضور می یابند.

وی خواستار حمایت سازمان منطقه آزاد اروند، پالایشگاه و شهرداری آبادان برای جذب پزشک متخصص شد و افزود: پزشکان متخصص از آبان ماه سال جاری به مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان اضافه می شوند لذا برای حفظ آنها حمایت سازمان های مختلف آبادان لازم است.

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به آغاز طرح تحول نظام سلامت در آبادان از پانزدهم اردیبهشت ماه سال جاری اظهار کرد: شهروندان و روستاییان بیمار در این طرح به ترتیب ۱۰ و پنج درصد هزینه درمان را پرداخت می کنند.

امام جمعه آبادان نیز در این آیین رعایت تقوا و اخلاق را در پزشکی ضروری خواند و گفت: هرچه علم بالاتر می رود باید اعتقادات دینی هم افزایش یابند.

حجت الاسلام ˈعلی ابراهیمی پورˈ افزود: خوشبختانه پزشکان آبادانی دید بازرگانی به مقوله درمان ندارند و اخلاق دینی را رعایت می کنند.

پنج نفر داروساز و ۱۸ نفر پزشک در این آیین مورد تجلیل قرار گرفتند.

۷۱۰۴/۷۲۷۹

انتهای پیام /*

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *