۲۹۸ واحد مسکونی و ۳۸۰ طرح اشتغال زایی بهزیستی درخوزستان افتتاح شد

به گزارش ایرنا مدیر کل بهزیستی استان خوزستان روز چهارشنبه به مناسبت چهارمین روزهفته دولت در شهرستان شوشتر که به طور نمادین جهت افتتاح پروژه های اداره کل بهزیستی استان در خوزستان انتخاب شد اظهار داشت : تعداد ۸۱ واحد مسکونی شامل ۴۸ واحد مسکونی تعاونی،پنج واحد مشارکتی خیرین ،۲۸ واحد به صورت خود مالکی در شهرستان شوشتر افتتاح شده است .

ˈ غلامرضا صدیق رادˈ گفت: همچنین ۱۰طرح اشتغال زایی (مشاغل خانگی و خوداشتغالی) جهت اشتغال ده نفر و همچنین یک گروه همیار زنان سرپرست خانوار شوشتر که در زمینه دوخت لباس و خیاطی فعالیت دارد نیز به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به اینکه همزمان در۱۴ شهرستان دیگر استان نیز پروژه های بهزیستی در حال راه اندازی است افزود:۲۱۷ واحد مسکونی شهرهای اندیکا ، ایذه، دشت آزادگان، دزفول، گتوند، رامشیر، لالی، رامهرمز، باغملک، بهبهان، هندیجان، شادگان، امیدیه، مسجدسلیمان افتتاح گردید.

صدیق راد بیان داشت : از مجموع ۲۹۸ واحد تعداد۲۳۶ واحد مسکونی به صورت خودمالکی و ۶۲ واحد دیگر در قالب تعاونی بوده است و کل اعتبار هزینه شده جهت واحدهای مسکونی مبلغی بالغ بر یکصد و ده میلیارد ریال بوده که از این مبلغ دوازده میلیارد ریال آن کمک بلا عوض سازمان ، و نیز مبلغ نود و هشت میلیارد ریال تسهیلات بانکی و سهم آورده مددجویان و کمک خیرین بوده است .

مدیر کل بهزیستی استان در ادامه تصریح کرد: هزینه طرح های خود اشتغالی از محل تسهیلات قرض الحسنه بانک ها پرداخت گردید که برای طرح های کسب و کار خرد به هر طرح یکصد میلیون ریال و به هر طرح مشاغل خانگی از طرف بانک ها پنجاه میلیون ریال پرداخت گردید.

وی افزود: مددجویان نیز برای طرح های اشتغال خود مبالغی به عنوان سهم آورده هزینه نموده اند.

۷۱۵۸/۵۵۱

انتهای پیام /*

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *