برون سپاری راه برداشتن موانع توسعه/ فروش نفت برای پرداخت حقوق فاجعه است

به گزارش خبرنگار مهر، علی عماد استاندار خوزستان شامگاه سه شنبه در نشست مطبوعاتی تحت عنوان دولت پاسخگو که با حضور مدیران کل دستگاه های اجرایی استان و جمعی از فرمانداران برگزار شده بود، اظهار کرد: اساس کار آموزش است و بعد از آن چون برای هر کاری نیاز به شناخت داریم مبنای کار پژوهش است. اگر جامعه به سمتی برود که برای انجام تمامی کارها پژوهش را انجام دهد بسیار خوب است چرا که تحول اداری با آموزش و پژوهش صورت می گیرد.

وي افزود: علم شاخه های متعددی دارد و در حال حاضر فعالیت در عرصه های مختلف تخصصی شده است. نقشه راه نظام اداری توسط دولت تدوین و ابلاغ شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان تصريح كرد: دستگاه های اجرایی ما در طول چند سال گذشته به شکل گسترده ای جذب نیرو کردند و دیگر امکان جذب نیرو ندارند. البته مازاد نیرو فقط در شهرهای بزرگ نمایان گر است ولی در شهرهای کوچک فرار و کمبود نیرو مشاهده و احساس می شود.

عماد خاطرنشان كرد: برای حل مشکل مازاد نیرو و عدم جذب نیرو دولت راه کارهایی از جمله برون سپاری خدمات، واگذاری کار به مردم، خرید خدمت از مردم و دولت الکترونیک را پیشنهاد کرده است که با اجرایی شدن این راه كارها بودجه جاري دولت كاهش پيدا مي كند.

وي عنوان كرد: اگر برون سپاري به مردم اجرايي شود موانع توسعه كشور را جلوي پاي مردم دولت برداشته است. ۸۵ درصد بودجه عمومي كشور صرف اعتبارات جاري مي شود و متاسفانه فقط ۱۵ درصد آن براي كارهاي عمراني انجام مي شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان در پايان گفت: اين مسئله كه با پول حاصل از فروش نفت حقوق كاركنان را پرداخت كنيم فاجعه است. دولت بايد نفت را به فروش رسانده و با درآمد حاصل از آن سرمايه گذاري كند و بعد سود حاصل از سرمايه گذاري را براي هزينه هاي جاري پرداخت كند.