مسئولان آمار پالایش شده و منطقی ارائه دهند/ تصمیم اشتباه مدیران باعث هدایت غلط جامعه می شود

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان شامگاه سه شنبه در نشست مطبوعاتی تحت عنوان دولت پاسخگو که با حضور مدیران کل دستگاه های اجرایی استان و جمعی از فرمانداران برگزار شده بود، اظهار کرد: هیچ فعالیت یا تصمیم گیری مربوط به استان خوزستان در خفا اتفاق نمی افتد و از اعتبارات توزیعی بین شهرستان ها تا مذاکره بین شخصیت های حقیقی و حقوقی برای عزل و نصب ها همه را شفاف سازی می کنیم.

وی افزود: جایی که ضرورت باشد تصمیم گیری را به عهده می گیرم تا هیچ مدیری بعد از من درگیر مشکلات دوره تصدی بنده نباشد. بعضی مواقع شفاف سازی مسئولین به گونه ای شکل می گیرد که ممکن است در روابط انسانی ذوق افراد کشته شود و این کار اصلا صحیح نیست.

استاندار خوزستان در ارتباط با برگزاری این نشست به شکل جدید و با حضور تمامی مسئولین استان گفت: امروز این حرکت شده شاید اینجا و در استان خوزستان یک رفتار جدید باشد ولی کسانی که به دموکراسی عمل می کنند خیلی بهتر و بیشتر به موارد مشابه این نشست رسیده اند.

مقتدایی تصریح کرد: برگزاری این نشست به منظور تبادل نظر بین قشر تصمیم گیر یعنی مسئولان و افرادی از میان مردم یعنی خبرنگاران است. در خوزستان به دنبال این هستیم که فضای استان مبدع باشد نه اینکه دائم از تجارب دیگران تبعیت شود. شاید تبعیت از اتفاقات در نقاط جغرافیایی دیگر کشور هم خوانی فرهنگی و مسائل منطقه ای خوزستان را در نظر نگیرد.

وی خاطرنشان کرد: قرار است تا خیلی شفاف و روشن می خواهیم در این استان فعالیت کنیم. وقتی مدیران یک تصمیم اشتباه بگیرند درست مانند پدر و مادری عمل می کنند که در هدایت فرزندانشان به راه صحیح غفلت کرده اند؛ در حقیقت این مدیران نیز با اشتباهشان جامعه را به شکل غلط هدایت می کنند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: آمار و ارقام در برخی مواقع برای گرفتن امکانات یا اظهار محرومیت است ولی آمار ارائه شده باید مستدل بوده و برای حل یک مشکل نباید در حسابرسی ها کم یا زیاد آورده شود. در حقیقت مسئولین باید آمار پالایش شده و منطقی را در جهت شفاف سازی ارائه دهند.

مقتدایی اذعان کرد: از همه می خواهم به ما کمک کرده تا بتوانیم به مردم خدمت رسانی کنیم چرا که فرصت کمی داشته و ظرفیت های موجود در استان بسیار مناسب است و باید از آن بیشتر بهره مند شویم.

وی در پایان گفت: در حال حاضر فرصتی برای مطالعه و پایلوت نداریم باید طراحی و اجرا در مسیر خود به طور همزمان انجام شود. مطمئن هستم با همت مسئولین موفق می شویم تا از امکانات موجود بهتر بهره برده و بیش از پیش خدمت رسانی کنیم