گرد و غبار بهبهان را تعطیل کرد

خورنا: به علت آلودگی بیش از حد هوا و وجود گرد و غبار شدید همه ادارات و دستگاه‌های بهبهان تعطیل شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بهبهان، از روز گذشته و با وزش بادهای شدید، گرد و غبار ورودی به استان به طرف بهبهان رفت و یک روز آلوده دیگر را نوید داد.

این گرد و غبار در آخرین ساعات شب گذشته به ۸۰۰ میکروگرم بر مترمکعب رسیده که آسمان شب را از سیاه به نارنجی تبدیل کرده است.

اما از صبح امروز بر میزان گرد و غبار موجود در هوا افزوده شده است و براساس اعلام محیط زیست، این رقم به یک‌هزار و ۴۰۰ میکروگرم بر مترمکعب و به چهار تا پنج برابر حد مجاز رسیده است.

به همین دلیل فرمانداری بهبهان با سامانه پیامکی خود، همه ادارات و مدارس به جز مراکز درمانی و مدارسی که امتحانات آخر سال تحصیلی را برگزار می‌کنند، تعطیل اعلام کرد.

این برای دومین بار از ابتدای سال‌ جاری تاکنون است که گرد و غبار شدید و آلودگی بیش از حد هوا ناشی از این ریز‌گردها، بهبهان را به تعطیلی می‌کشاند.

همچنین جلسه شورای اداری بهبهان که مقرر شده بود عصر امروز در تالار ارشاد این شهرستان برگزار شود نیز تا اطلاع بعدی لغو شد.

با ورود این گرد و غبار شدید در نخستین روزهای خردادماه، نگرانی‌های مردم از تکرار آلودگی‌های سال‌های گذشته افزایش یافته و خواستار حل این مشکل حاد توسط مسئولان کشور هستند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *