شهردار ماهشهر: اولویت شهرداری در سال ۹۱، تکمیل پروژه خور است

خورنا: شهردار ماهشهر گفت: بودجه امسال شهرداری ۳۴ میلیارد تومان است که از این میزان ۶۰ درصد در بخش عمرانی و ۴۰ درصد در بخش جاری هزینه می‌شود.

غلامحسین کمایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تکمیل بازسازی و زیباسازی “خور موسی” از مهمترین پروژه‌ها و الویت‌های کاری شهرداری در سال ۹۱ است و این پروژه تاکنون ۶۰ درصد پیشرفت داشته است.

وی افزود: ‌بازسازی خور موسی از پروژه‌های مصوب هیات دولت در سال ۸۶ است که شامل لایروبی، بسترسازی، بدنه‌سازی، حاشیه‌سازی و احداث سد تنظیمی در انتهای آن است. این پروژه در فضایی به طول ۱۰ کیلومتر اجرایی می‌شود و فاز نخست آن در سال گذشته به طور کامل انجام شد؛ امسال نیز فاز دوم طرح با اعتبار دو میلیارد تومان اجرایی می‌شود.

کمایی تصریح کرد: پروژه بازسازی خور موسی در ارتقاء سطح بهداشت شهر بسیار تاثیرگذار خواهد بود، زیرا این محل پیش از این به محل جمع‌آوری فاضلاب شهر تبدیل شده و بسیار متعفن بود. با اجرای این پروژه بدترین نقطه شهر از نظر بهداشت و منظر شهری به بهترین مکان برای تفریح و ایجاد فضای سبز تبدیل می‌شود.

شهردار ماهشهر خاطرنشان کرد: تکمیل پروژه روگذر تقاطع فرودگاه و احداث پل روگذر میدان دانشگاه از دیگر برنامه‌های شهرداری در سال ۹۱ است. پروژه پل روگذر فرودگاه تاکنون حدود ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی ادامه داد: در سال گذشته پروژه‌های تعریض معابر با هدف سهولت عبور و مرور در شهر با اعتبار ۵۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اجرایی شد و امسال نیز پروژه تعریض خیابان “ابوالفضل” در حال انجام است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بچه ماهشهر آقا خسته نباشید چرا کسی حرفی از کم و کیف ایستگاه راه آهن ماهشهر نمیزند؟؟؟ بالاخره چی شد؟؟!!!
  • خورنا درود خدمت بچه ماهشهر این لینک خبر مربوط به راه آهن ماهشهر که چندی پیش در خورنا قرار گرفت : http://www.khoorna.com/archives/6242
  • علی بهار یک پیشنهاد....آبراه بهـــــــــــــــار انتهای خلیج فارس یا به عبارتی دیمه دریا به تعبیر ما به ماشهر هم رسیده وسپس از شهر هم اندکی عبور می کرده تا رفته به جایی که امروز شهرک طالقانی ست و در گذشته ها ی دور کوره هایش می نامیدند...یادگاری از کوره پزخانه های آجر پزی بود که انگلیسیها عجله داشتند زودتر آجری هایی برای خانه های سازمانی شرکت نفت آن سالهای دهشت استعمار تهیه کنند و به مردم یاد بدهند بعضی ها از بعضی ها سرترند ...آن یکی کارمند است با همه مزایایش و این یکی کارگر است محتاج نان شب و تبعیضاتی زشت و نابکار! که یادگاری های غم انگیز از خود بجا گذاشت و گذشت از جمله همین گنداب آخر دریا که البته از قدیمتر هم بود فاضلاب بی اجر و مواجب انتهای غمناک قرون و اعصار گذشته یعنی دریا که راهی دریا می شد به اضافه پلشتی ها!... به زبان بومی به این گنداب دریایی خورِکون می گفتند اسم نازیبا و با مسمایی بود آن روزها که آرزو کنیم به پایان عمر کلام این کلمه رسیده ایم... و داستان خورکون خود مثنوی هفتاد من کاغذی ست که می تواند بستر صدها داستان و قصه رنج و دردمندی مردمی باشد که سخت کوشند و ناروایی طبیعت را در کنار ساحل خلیج فارس به جان خریده اند......اما از طرفی چند سالی هست که تلاش می شود بعد از این همه پیچ راهه ها در گذر کجدار و مریز زمان پایانه دریا به وضعیتی قشنگ و آبرومند در آید که قابل تقدیر است ...آمدن آب دریا به مقدار مناسب در این بستر و حاشیه سازی سنگ نمای ساحل ...ارامشی خواهد بود بر آلام سالهای بسیارسخت مردم نجیب ماهشهر که در تمامی فصول از اشمئزاز بوی زُخُم خورکون در عذابی جانفرسا بودند و شنیدن این نام خود تداعی گر همه بوهای بد عالم بود و حالا که بسلامتی قراراست دریا همان دریای زیبایی شود که در تصور اهل خیال می گنجد و چون رودخانه ای زلال از میانه شهر عبور کند مناسب است که نامش نیز تغییر اساسی یافته و با وضع شایسته مردم ماهشهر همخوان گردد و پیشنهاد اینجانب این است که خورکون منبعد به نام با مسمای آبراه بهار تغییر اسم یابد... اردیبهشت 1391علی ربیعی (علی بهار)