زمان آموزشی مدارس ۴ ساعت کاهش می‌یابد

به گزارش خورنا به نقل از فارس، حبیب‌الله رمضانی اظهار داشت: طرح ثابت مدارس به‌ویژه در مدارس ابتدایی یکی از طرح‌های بنیادین آموزش و پرورش و همچنین یکی از موارد اساسی تعلیم و تربیت بوده که در سراسر کشور از جمله آبادان در حال اجراست.
وی افزود: امسال در مجموع ۵۲ مدرسه ابتدایی در آبادان به‌صورت شیفت ثابت صبح کار خود را آغاز می‌کنند.
سرپرست آموزش و پرورش آبادان با بیان تعداد مدارس تک نوبته در هر مقطع تحصیلی گفت: در این راستا تعداد ۲۲ مدرسه راهنمایی و ۱۳ آموزشگاه متوسطه نظری و همچنین ۱۲ آموزشگاه مدارس فنی و حرفه‌ای و کار و دانش ثابت صبح خواهند بود.
به گفته وی با آمار ارائه داده شده تقریباً ۵۰ درصد مدارس شهرمان امسال تک نوبته هستند.
رمضانی با اشاره به مزایای تک نوبته شدن مدارس خاطرنشان کرد: یادگیری در شیفت صبح در مدارس از بازدهی و راندمان بسیار بالایی برخوردار است.
وی با بیان اینکه در شیفت صبح، دانش‌آموز با نشاط بیشتری در کلاس حضور پیدا می‌کند گفت: همچنین می‌توان با متمرکز کردن یادگیری در ساعت‌های اولیه صبح، وقت بعدازظهر دانش‌آموزان را صرف امور پرورشی و یادگیری‌های فکری کرد.
سرپرست آموزش و پرورش آبادان ادامه داد: بنا به دستور وزارت آموزش و پرورش، مدارس راهنمایی، متوسطه، فنی و حرفه‌ای و کار و دانش نیز چنان‌چه شیفت کامل صبح باشند پنج‌شنبه‌ها تعطیل هستند.
وی افزود: جز مدارس فنی و حرفه‌ای که چهار ساعت زمان آموزشی آنها کاهش یافته دیگر مقاطع راهنمایی و دبیرستان هر کدام با سه ساعت کاهش مواجه می‌شوند.
رمضانی با بیان اینکه ثابت شدن شیفت صبح مدارس برای خانواده‌های دانش‌آموزان دغدغه فکری بزرگی را ایجاد کرده خاطرنشان کرد: باید بیش از پیش به بسترسازی و فرهنگ‌سازی در زمینه ثابت شدن مدارس در شیفت صبح پرداخت.
وی ادامه داد: این امر جز با حمایت جدی رسانه‌ها و دیگر ارگان‌های فرهنگی شهرستان میسر نخواهد شد.
سرپرست آموزش و پرورش آبادان در پایان اظهار داشت: امیدواریم با تعامل و حمایت هر چه بیشتر مسئولان مرتبط بتوان بیش از پیش گامی مثبت در زمینه تعلیم و تربیت دانش‌آموزان آبادانی برداشت.