شهردار آبادان خبر داد: احداث شهربازی مدرن در آبادان

خورنا: شهردار آبادان از احداث شهربازی مدرن در محل شهربازی سابق آبادان تا پایان سال جاری در این شهرستان خبر داد.

محمودرضا شیرازی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اعلام اینکه شهرداری آبادان در سال جاری برنامه‌های متعددی را برای زیباسازی و افزایش فضاهای سبز و تفریحی شهر در دستور کار دارد، اظهار داشت: در سال جاری چند پروژه را برای توسعه فضای سبز و اماکن ورزشی در شهرستان آبادان راه‌اندازی خواهیم کرد که از آن جمله می‌توان به پارک راهیان‌نور در اروندکنار، پارک بانوان و پارک خلیج‌فارس در ساحل اروندرود، پنج زمین چمن مصنوعی و یک سالن ورزشی چند منظوره که تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اشاره کرد.
وی ادامه داد: همچنین در محدوده ورودی شهر در میدان ثامن‌الائمه پارکی را با عنوان پارک گلستان به مساحت ۱۳ هکتار احداث کرده‌ایم که تأثیر زیادی در زیباسازی چهره شهر دارد و علاوه بر آن پارک دیگری را به مساحت ۱۰ هکتار در مسیر بریم در دست ساخت داریم.
شهردار آبادان با اشاره به اهمیت ورزش بانوان تصریح کرد: با توجه به اینکه بانوان آبادانی هر روز صبح در پارک بلوار معلم به ورزش صبحگاهی می‌پردازند مقرر شد به‌منظور دسترسی همه بانوان در مناطق مختلف به یک مکان ورزشی برای انجام ورزش صبحگاهی، زمین‌های چمن مصنوعی که در آبادان احداث شده‌اند از ساعت شش تا هشت صبح هر روز در اختیار بانوان قرار گیرند.
شیرازی با تأکید بر لزوم احیای ورزش همگانی در شهرستان افزود: هیئت‌های ورزش همگانی در آبادان مدت‌هاست که تعطیل شده‌اند ولی در حال حاضر کم‌کم در حال احیا هستند و در راستای این امر کمیته‌های ورزش همگانی نیز در محلات تشکیل خواهد شد که این طرح تا پایان سال به اجرا درخواهد آمد.
وی در ادامه در خصوص برخی مشکلات دیگر شهر از جمله عدم‌ساماندهی احشام سرگردان گفت: پایانه نگهداری احشام سرگردان سال‌ها پیش در جاده قفاص احداث شده و اکنون نیز باید با همکاری دادستان و نیروی انتظامی این پایانه راه‌اندازی شود.
شهردار آبادان در پایان به برخی سکونت‌گاه‌های غیررسمی در حاشیه شهر نیز اشاره کرد و گفت: این قبیل سکونت‌گاه‌ها در محدوده حاشیه‌ای شهر غیررسمی تلقی می‌شوند ولی با این‌حال ما در حال خدمات‌‌رسانی به آنها نیز هستیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • مردان کوهستان مردان کوهستان برنامه از آسمان ويژه سردار شهيد جمال غلاحسین گودرزي http://1175.blogfa.com/post-1834.aspx