کارخانه تفکیک پسماند در شادگان کلنگ‌زنی شد

به گزارش خورنا به نقل از خبرگزاری فارس، فرماندار شادگان صبح امروز در آیین کلنگ‌زنی کارخانه پسماند این شهرستان اظهار داشت: پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی و خدماتی مطلوبی در سطح شادگان در حال اجرا است.
سعید فیوضی بهره‌برداری از این پروژه‌ها را مؤثر در عمران و آبادانی این شهرستان دانست و بیان کرد: امیدواریم مسئولان با نظارت هرچه بیشتر بر پروژه‌ها، علاوه بر افزایش کیفیت سرعت بیشتری نیز به پروژه ببخشند.
وی افزود: تفکیک و جداسازی پسماندها از مبدا تولید به بهداشتی کردن چرخه جمع‌آوری و تبدیل مواد قابل بازیافت کمک شایانی میکند.
فرماندار شادگان ادامه داد: در راستای اهداف زیست محیطی و در جهت بهداشتی کردن کامل سیکل جمع‌آوری و تفکیک پسماند احداث این کارخانه در شادگان کلنگ‌زنی شد.
وی تصریح کرد: متولی طرح تفکیک و جمع‌آوری پسماند در شادگان شهرداری است که در همین راستا با شرکت خدماتی سفیر به‌عنوان مجری قرارداد منعقد شده است.
فیوضی در ادامه گفت: با توجه به تعهدات مجری و کارفرمای طرح مقرر شد این کارخانه در راستای اهداف زیست محیطی هرچه سریع‌تر و تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.
وی اضافه کرد: این کارخانه با دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار در شادگان احداث می‌شود که در راستای اهداف طرح تاکنون اطلاع‌رسانی به شهروندان به روش‌های مختلف صورت گرفته است.
فرماندار شادگان اظهار داشت: با راه‌اندازی این کارخانه ۴۰۰ فرصت شغلی به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در شادگان ایجاد خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: احداث این کارخانه در راستای مصوبات و تأکیدات شورای سلامت شهرستان بود که امیدواریم در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری برسد.
فیوضی افزود: بازیافت و جمع‌آوری استاندارد پسماندها می‌تواند در راستای ارتقای سطح سلامت شهرستان تأثیر بسزایی داشته باشد.
وی از مجری طرح خواست در مراحل مختلف اجرای طرح از نیروهای انسانی بومی منطقه استفاده کند تا در همین راستا شاهد افزایش فرصت‌های شغلی در منطقه باشیم.