مردمسالاری: اگر یک روزنامه اصلاح­ طلب مانند روزنامه ایران عمل می­کرد، چه بلایی سرش می­آمد

خورنا:‌ روزنامه مردمسالاری در سرمقاله خود نوشت: این روزها، آمریکا و همراهانش در اروپا می کوشند تا فشارهای بین‌المللی علیه ایران را بیشتر کنند. اگرچه در شورای حکام، آمریکا نتوانست به تمام اهدافش برسد، اما در تازه‌ترین واکنش‌های غرب، شاهد تحریم‌های جدید علیه ایران هستیم به طوری که تحریم روابط مالی با بانک‌های ایران در دستور کارشان قرار گرفته است.

* در چنین فضایی، ضمن این که باید ریشه‌یابی کرد چرا چنین شرایطی در عرصه بین‌الملل علیه ایران پدید آمده است، با وحدت و ایجاد نشاط سیاسی، در کشور می‌بایست در راستای خنثی‌سازی جنگ روانی غرب عمل کرد. اما گویا، برخی مقامات اجرایی در داخل کشور بیش از آن که به دنبال حفظ منافع ملی و ایجاد بستری آرام در کشور برای جبران فشارهای غرب باشند به دنبال حاشیه‌سازی هستند.

*جای تامل دارد، در چنین شرایطی که زوایای بین‌المللی آن تفسیر شد، به ناگهان اتفاقاتی در روزنامه ایران می‌افتد که تعجب همگان را بر می‌انگیزد. باز هم حاشیه‌ای جدید این بار بین قوه مجریه و قوه قضائیه، فضای سیاسی کشور را تحت الشعاع خود قرار می‌دهد.

*باید پرسید این اوج‌گیری اختلاف‌ها آن هم از سوی مسئولان و رسانه‌ای کردن آن تا آنجا که روزنامه ایران اقدام به انتشار روزنامه با تیتر سفید می‌کند و خبرگزاری‌های اصول‌گرا به این حاشیه‌سازی‌ها دامن می‌زنند با چه اهداف و نیاتی صورت می‌گیرد؟

اگر این اقدامات از سوی اصلاح‌طلبان و گروه‌های غیرهمسو با دولت و اصول‌گرایان صورت می‌گرفت، چه واکنش‌هایی در کشور به همراه داشت؟