بهمنی: رابطه مالی ما با انگلیس قطع است

خورنا: شورای پول و اعتبار با تاکید بر تامین ارز مورد نیاز تولید، صادرات و کنترل واردات، خط مشی بانک مرکزی را به منظور تعدیل نرخ ارز و چگونگی حرکت به سمت تک نرخی شدن آن تصویب کرد.

محمود بهمنی ـ رییس کل بانک مرکزی ـ گفت: پس از ارائه گزارش بانک مرکزی درباره بازار ارز، شورای پول و اعتبار خط مشی بانک مرکزی را که حرکت به سمت تک‌نرخی کردن و تعدیل نرخ ارز است، تصویب کرد.

وی افزود: در این نشست مقرر شد ارز مورد نیاز تولید و صادرات تامین و از طریق بخش بازرگانی، واردات نیز کنترل شود.

بهمنی با تاکید بر تفاوت قیمت ارز برای امور غیرضرور(از جمله مسافرت) با ارز برای واردات کالاهای ضروری گفت: همچنان میان نرخ گشایش اعتبارات اسنادی برای تامین کالاهای ضروری و امور غیر ضروری تفاوت وجود دارد اما به تدریج از بین می‌رود.

سخنگوی شورای پول و اعتبار سیاست ارزی کشور را همچنان شناور مدیریت‌ شده اعلام و اضافه کرد: نرخ ارز در عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و مجلس شورای اسلامی هم میانگین مابه‌التفاوت نرخ تورم داخلی و خارجی را دامنه نرخ رشد قیمت ارز تعیین کرده است.

رییس کل بانک مرکزی درباره اقدام اخیر انگلیس در تحریم بانکی ایران گفت: تحریم‌ها موضوع جدیدی نیست ضمن اینکه از مدت‌ها پیش رابطه مالی ما با انگلیس به ویژه با بانک مرکزی این کشور قطع است و انگلیس امروز موضوعی را مطرح می‌کند که چیز تازه‌ای نیست و نمی‌تواند تاثیری بر ما داشته باشد.

بهمنی این اقدام انگلیس را سیاسی و کاملاً غیرکارشناسی و غیرحرفه‌ای دانست که نمی‌تواند مبنای جهانی داشته باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *