عضو شورای شهر اندیمشک در نطق پیش از دستور:

مصلحت مردم و شهر اندیمشک در جلسات شبانه است یا در شفافیت و شایسته سالاری و قانونمداری؟

خورنا مهدی قلی کیانی از اعضای جوان شورای اسلامی شهرستان اندیمشک در نطق بیش از دستور خود در پنجاهمین جلسه ی شورای شهر اندیمشک و در واکنش به حواشی عزل و نصب شهردار گذشته و حال اندیمشک نکات زیر را بیان نمود …

باسلام و درود به روح بلند بزرگ بنیانگذارنظام مقدس جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی (ره)، و کسب اجازه و عرض اردات به محضر آقا مقام معظم رهبری  وباسلام وادب وعرض خیرمقدم به اصحاب محترم رسانه، بعنوان رکن چهارم دموکراسی و سلام و کسب اجازه از اعضای محترم شورای شهر اندیمشک.

بصورت ویژه و به رسم قدردانی با زبان روزه وبا لبانی خشکیده بوسه میزنم بر دستان مهر و مهربانی تک تک مردم شریف شهرم، برادران غیرت و خواهران صفا و صمیمیت، همشهریانم، ولی نعمتانی که همه ی آنچه دارم و داریم ازآن مردم است و مردم ومردم…

برخودواجب میدانم از زحمات صادقانه، بی ریا و اقدامات کارشناسانه ی جناب آقای حاج محمدشریفی مقدم شهردار اسبق اندیمشک که اخلاق و قانونمداری و مدیریت پاک را درمدت حضورش درشهرداری بی سامان اندیمشک نهادینه کرد ، تشکر نمایم. خیرمقدم عرض میکنم به حضور محترم کاندیداهای شهرداری اندیمشک.

آنچه را ذیلا به عرض میرسانم بعنوان قطره ای از اقیانوس بیکران حقوق ملتی میدانم که آبرو و اعتبارم راناشی از لطف خدا و رای آنها می دانم و لذا از همه ی دوستان تقاضا می کنم توجه خاص بفرمایید:

نخست وظیفه ی خودمی دانم که از زبان مردم  با خودم و شما اعضای محترم شورا صحبت کنم ؛

برادران و خواهران عزیزم! درانتخاباتی که ما۱۱نفر بعنوان منتخبین این مردم انتخاب شدیم حدود یکصد نفرکاندیدابودند. این بدین معنی است که تقریبا از هرنقطه ی شهر و از هر طایفه و محله و گروه سیاسی چندین نفر کاندیدا شده بوند واز وابستگان سیاسی و نسبی و اجتماعی خود انتظارکمک داشتند.فراموش نکنید ما با رای مردمی انتخاب شدیم که دست رد بر سینه ی بسیاری از نزدیکان خود زدند و ما را یاری دادند و کمک کردند واز اعتبار خود مایه گذاشتند که امروز ما اینجا، دراین دفتر ودراین شورا مرهمی باشیم بر زخمهای بر پیکر زندگیشان. برادران و خواهران عزیزم! این مردم به ما رای دادند چون در هزاران جلسه ی انتخاباتی که در خانه هایشان برگزار میکردیم به آنها قولهایی دادیم. ما قول دادیم استقلال شورا را هرگز فدای مطامع شخصی وگروهی نکنیم. ما به مردم قول دادیم و مردم باور کردند و با شناسنامه هایی که سند هویتشان بود ما را درصندوق های رای ضمانت کردند چون باور کرده بودند که ما برای خدمت آمده ایم. ما به مردم قول دادیم در انتخاب شهردار زدوبند نکنیم. قول دادیم قانون محترم باشد. قول دادیم شایستگان سالار باشند. قول دادیم پرده ای بین ما و مردم نباشد که از پس آن پرده، خدای ناکرده تصمیمی بر خلاف مصالح مردم و نظام بیرون آید. آری قول دادیم. مگر قول ندادیم راه ما راه خدا باشد و راه شهدا و راه قانون؟ راه خدا و راه شهدا و راه قانون و مصلحت مردم ایجاب می کند در شهر یکهزار شهید اندیمشک با داشتن صدها دکتر و مهندس و متعهد و متخصص چه کسی شهردار باشد؟ مردم از ما سئوال دارند. مصلحت مردم و شهر و شهرداری در پس پرده ی جلسات شبانه است یا در شفافیت و شایسته سالاری و قانونمداری؟

با شما هستم ای کسانی که بیشتر از دیگران دم از مذهب می زنید. ای کسانی که مقدسات و ارزشهای اصلی نظام و انقلاب را ستارعیوب خود کرده اید. با همه ی شما هستم آهای روزه داران! آهای نمازخوانها! آهای کسانی که امروز برای فردای این شهر و فرزندان این شهر و برای این مردم شریف و بزرگوار تصمیم می گیرید! مخصوصا توجه شما را به گفتار شیرین سعدی جلب می کنم که معصیت از هر که سر زند ناخوش است و از علما ناخوبتر. که علم سلاح جنگ با شیطان است و خداوندگار سلاح را چون به اسیری برند شرمساری بیش بود

برادران و خواهران عزیزم!

همگان را دعوت می کنم به راه خدا و راه شهدا و راه مردم و مردم و مردم. همانهایی که به ما ارزش دادند. به یادتان می آورم دست های پینه بسته ی کشاورزانی را که با هزاران امید قلم را بر پینه ی دست فشردند و نام شما را نوشتند به یادتان می آورم نگاه ملتمسانه ی مادران شیرپسران و کلانتردختران بیکار شهرستان اندیمشک را. به یادتان می آورم میثاق نامه هایی را که بر سجاده های سحرگاهان سکوت با شهدا و مردم بسته اید. نکند راه ما راه خدا و شهدا و مردم نباشد. امروز اعلام میدارم راهی راکه برگزیده اید به ترکستان است. اعلام می کنیم هر جا که شورا محرم نباشد مردم هم نامحرم هستند. چرا انتخاب شهردار با زدوبند و شبانه و در خارج از شورا انجام می پذیرد؟ از رسانه ها می خواهم به مردم اعلام کنند من نسبت به آینده ی شهر و شهرداری با این روند که در پیش گرفته اید خوشبین نیستم. از رسانه ها می خواهم به مردم اعلام کنند و از زبان من اعلام کنند که هر چه حنجره داشتم فریاد زدم التماس کردم و باز به خاطر شهر و مردم و شهرداری التماس می کنم شهردار نمی تواند غیر متخصص و بی تجربه باشد.

من مهدی قلی کیانی امروز در صحن شورا  قلمم را به دست مردم می دهم. به دست افکار عمومی. به دست نظام مهندسی شهرستان. من قلمم را به دست کارشناسان و کارکنان شهرداری می دهم. من پشت پرده ای ندارم. زد وبند نمی کنم. منافع شخصی و جریانی ندارم. جریان من مردم  هستند. من بخاطر هیچ قولی و هیچ معامله ای رای نمی دهم. من اقلیت نیستم چون ایمان دارم نظرمن نظر اکثریت مطلق مردم است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ایمان شیر مادرت حلالت انسان رکی هستی
  • گلالی از قلا بالا آقای قلی کیانی فعلا" جریان سیاسی حاکم برشورا و شهرداری اکثریت آراء را در اختیار دارند و نماینده هم با آنهاست . باید از راهش وارد شد . نطق شما کاربردی فعلا" ندارد.
  • صمدی از اندیمشک همه درد را فریاد می کنند !!!!!! پس طبیب کجاست تادرمان کند !!!!! آقای قلی کیانی مردم شما را انتخاب کردند که طبیب دردشان باشید خودشان بلدن فریاد بزنند !!!!!!!! مردم می دانند که شبانه برسر منافعشان معامله می شود اما کسی می خواهند که جلو معامله آقای کدخدا با آقای زمین خوار معروف کوی ولایت رابگیرد !!!!!!!!! بی براری کشتمه نه تش گوله !!!!!!