فرماندار اندیمشک بر ضرورت برنامه‌ریزی نهادهای فرهنگی برای ارتقای فرهنگ کتابخوانی تاکید کرد

خورنا فرماندار اندیمشک برنامه‌ریزی نهادهای فرهنگی برای ارتقای فرهنگ کتابخوانی در بین جوانان و جذب آنها به کتابخانه‌های عمومی را ضروری دانست.

حمیدرضا گودرزی اظهار کرد: کتاب رسانه‌ای باارزش است و توجه به آن علاوه بر ایجاد نتایج مثبت در خود فرد بالا رفتن فرهنگ جامعه را نیز به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: کتاب و کتابخوانی و میزان گرایش به مطالعه امروزه یکی از شاخص‌های توسعه به شمار می‌رود و بررسی‌ها نشان می‌دهد مطالعه و کتابخوانی وضعیت مطلوبی در ایران ندارد و باید اقدامات لازم و جدی برای ترویج و اشاعه فرهنگ مطالعه در کشور انجام شود.

فرماندار اندیمشک اضافه کرد: با پایان یافتن سال تحصیلی و شروع اوقات فراغت دانش‌آموزان و دانشجویان لازم است نهاد‌های فرهنگی مرتبط با این کار در شهرستان به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که این قشر جذب کتابخانه‌ها شوند.

وی خاطرنشان کرد: باید برای ارتقای فرهنگ کتابخوانی به سراغ ایده‌های نو و روش‌های جدید رفت و با استفاده از این روش‌های نو در افراد ایجاد انگیزه کرد و آن‌ها را به کتابخوانی تشویق نمود.

گودرزی عنوان کرد: با ترویج فرهنگ مطالعه به خصوص در بین کودکان و نوجوانان می‌توان انتظار داشت عادت مطالعه در نسل‌های بعد نهادینه شود.