برای تکمیل جاده سه راه راهی کوپال-بندر ماهشهر

نامه فرماندار رامشیر به رئیس جمهور/ درخواست تخصیص اعتبار ملی

خورنا _ رضا اکبری: سرپرست فرمانداری شهرستان رامشیر با ارسال نامه ای به رییس جمهور، خواستارتامین اعتبار ویژه ملی برای تکمیل پروژه نیمه تمام سه راهی کوپال – بندرماهشهر تا پایان امسال به دلیل حجم بالای سوانح منجر به فوت و جرح در این محورمواصلاتی شد.

به گزارش خبرنگار خورنا رامشیر، عبدالرضا نوریˈ خطاب به رییس جمهوری عنوان نموده است این محور از پر رفت و آمدترین محورهای مواصلاتی کشور و به عنوان حلقه اتصال و کریدور استراتژیک شمال، جنوب در ترانزیت کالا از بندر امام خمینی (ره) به سایر نقاط کشور مطرح است و نقش حائز اهمیتی در حوزه ترابری، مسافری و انتقال نفت و گاز ایفا می کند.
وی افزوده است: از سوی دیگر میزان بالای حوادث و سوانح دل خراش منجر به فوت و جرح در محور فوق، به دلیل یک بانده بودن مسیر رفت و برگشت، تردد پرحجم وسایط نقلیه سنگین از اقصی نقاط کشور و سایر نواقص فنی دیگر سبب شده تا از این محور به عنوان ˈجاده مرگˈ یاد شود.

فرماندار رامشیر در این نامه در خصوص زمان آغاز این پروژه یادآور شده است: عملیات چهار بانده کردن محور حد فاصل سه راه کوپال به شهرستان رامشیر در سال ۱۳۸۸ به طول ۴۶ کیلومتر و در شش قطعه مجزا با اعتباری افزون بر ۳۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و نفت آغازشد اما در اواخر سال ۱۳۹۱ عملیات اجرایی پروژه، آن هم با ۱۶ کیلومتر پیشرفت فیزیکی به دلیل فقدان وجود منابع اعتباری و دیون به پیمانکار متوقف شد.

نوری در ادامه این نامه با اشاره به این که تکمیل چهار خطه کردن این محور حیاتی و شاهراه اصلی شمال، جنوب نیازمند توجه ویژه و تخصیص اعتبار ضروری از محل منابع ملی می باشد درخواست نموده است تا دستوارت ویژه ای در این خصوص صادر و تاکید فرمایند نظر به حساسیت های ویژه و نارضایتی های موجود در منطقه حداکثر تا پایان سال جاری نسبت به تکمیل پروژه اقدام شود.

فرماندار رامشیر در پایان این نامه ابراز امیدواری کرده است تا با اهتمام ویژه رییس جمهوری در مورد تکمیل این پروژه مهم و حائز اهمیت که به حیات انسان های بی گناه گره خورده، بیش از این شاهد مرگ جانکاه عزیزانمان نباشیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ناشناس مثل جریان شهرداری برود جاده را ببندد شاید فرجی شود