ماهشهر تشنه حضور پررنگ فوتبال است، پتروشیمی بسم‌الله

خورنا: بی‌شک یکی از دغدغه‌های این روزهای ورزش‌ مداران ماهشهری تیم‌داری فوتبالی پررنگ‌تر پتروشیمی در این بوم است.

از دیرباز تاکنون هرکجای کشور که صحبتی از فوتبال به میان آمده و در محفلی و مقامی که بحث، بحث مستطیل سبز و توپ ‌گرد بوده است، جفاست اگر از خوزستان؛ زادگاه این ورزش کلامی به میان نیامده باشد.
استانی که حتی در روزهای افول و در سال‌های معضلات بسیار باز هم حرف‌هایی برای گفتن داشته و به انزوا نرفته تا فراموش نشود.
ماهشهر هم از جمله مناطقی در این استان است که در سال‌های ابتدایی بعداز جنگ تحمیلی همواره حضوری پررنگ در مسابقات لیگ برتر استان داشته و در برخی از سال‌ها از مدعیان قهرمانی خوزستان به شمار ‌رفته‌ و رقبایی قدرتمند برای تیم‌های بزرگ آن سال‌ها مثل جنوب، استقلال اهواز و نفت آبادان به شمار می‌رفتند.
تیم‌های استقلال و عملیات غیرصنعتی در آن روزها نشان دادند که فوتبال ماهشهر هم می‌تواند حرف‌هایی برای گفتن داشته باشند و به قدرت‌های خوزستان و حتی کشور تبدیل شوند.
بی‌شک تمام نگاه‌ها و چشم امید فوتبالی‌های این شهر به مجموعه پتروشیمی بوده که در این سال‌ها، به مجموعه‌ای قدرتمند و الگو در استان تبدیل شده و با تحت پوشش قرار دادن رشته‌هایی مثل بسکتبال، والیبال و تنیس‌روی میز، نام پتروشیمی و ماهشهر را در سطح کشور در این ورزش‌ها به اوج رسانده‌اند و افتخار آمیزتر آنکه در برخی از این رشته‌ها از مدعیان بی‌رقیب قهرمانی به شمار می‌آیند.
مطمئنا تمرکز نداشتن بر روی یک ورزش خاص و صرف هزینه‌های گزاف بر یک رشته از اقدامات برجسته و چشم‌گیر پتروشیمی در این سال‌ها بوده که می‌تواند به الگویی مناسب برای سایر ارگان‌های عظیم و متمول خوزستان باشد و صدرنشینی بچه‌های ماهشهر مسلماً سربلندی همراه با افتخار را برای تمام استان هدیه می‌آورد.
اما چه بهتر آن‌که مسئولان این مجموعه عظیم در کنار رسیدگی کامل و پرقدرت به والیبال، بسکتبال و تنیس‌ روی میز، گوشه چشمی پر شماره‌تر به بچه‌های عاشق فوتبال در این شهرستان‌ داشته باشند تا با پاگیری ورزش اول کشور در این شهرستان، نشاط و شادابی ایجاد شده به‌خاطر پیروزی‌های سایر رشته‌ها را با حضور فوتبال قدرتمند و مضاعف کرده و به اوج برسانند.
بی شک این شهرستان با توجه به توانایی‌ها و نیروی انسانی و فکری موجود می‌توانند با یک اسپانسر و حمایت مالی همه‌جانبه قدرت‌سازی کنند، وجود اسامی علاقه‌مند و تاثیرگذار مثل: سیدی، حیاتی، سلطانیان، عساکره، خواجوی، غلامی، اصلاحی، سعیدی، آغاجاری، اصلاحیان، اهدایی، رضایی، دوستانی و … گواه این موضوع است که این مناطق پر از نام‌هایی فوتبالی هستند.
نام‌هایی که برخی از آن‌ها خود کارمندان مجموعه  پتروشیمی بوده و در حال خدمت کردن در این ارگان می‌باشند. شاید امروز هم دیر شده باشد، ولی گرفتن ماهی از آب هرزمانی تازگی ماهی را گواه می‌دهد. پس از همین امروز شروع کنید، ماهشهر تشنه حضور پررنگ فوتبال است.
پتروشیمی بسم‌الله…

یادداشت از امین جوکار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • تنگاره مطلب ببسیار جالبی بود نسل بالای 35سال هنوز شور و شوق ماهشهریها در سالهای پیش از انقلاب و سالهای نخستین دهه60 در زمینه فوتبال انهم با آن امکانات کم را بخوبی بیاد دارند و چه خوب میشد ورزش ماهشهر بویژه فوتبال آن روزهای خوش گذشته اش را دوباره ببیند زیرا جوانان این شهرستان نشان داده اند که هنگامیکه به آنها میدان داده شود توانایی اینکار را خواهندداشت و اینجاست که همت و دلسوزی مسئولان ماهشهر و صنایع پتروشیمی و پیشکسوتان فوتبال ماهشهر را میطلبد...
  • ایلیا فوتبال ورزش اول کشور ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ضمن اینکه ورزش حرفه ای به هیچ وجه در خوزستان جواب نمیده به نظر این بتده حقیر اگر پتروشیمی پول ورزش را خرج همگانی کردن آن بکند به مراتب بهتر است. اگه تو ورزش باشی میدونی که حاشیه در همه زمینه ها خوزستان را به ورطه نابودی کشانده است.