فرماندار رامشیر: در راستای احقاق حقوق مردم عذر هیچ دستگاه کم کاری پذیرفته نیست

خورنا _ رضا اکبری: در جهت احقاق حقوق مردم ، ضمن تعامل و همکاری کامل عذر هیچ دستگاهی کم کاری را نخواهیم پذیرفت چرا که به خطر افتادن سلامت یک فرد سلامت و امنیت قشر عظیمی از جامعه تهدید شود.

به گزارش خبرنگار خورنا از رامشیر، ظهر امروز سرپرست فرمانداری رامشیر در جلسه شواری سلامت ضمن تشریح لزوم  تأمین سلامت مردم در ابعاد فردی ، اجتماعی و زیست محیطی گفت : موضوع سلامت اجتماعی جامعه با امنیت یکایک افراد گره خورده است و چه بسا با به خطر افتادن سلامت یک فرد سلامت و امنیت قشر عظیمی از جامعه تهدید شود.

عبدالرضا نوری با تبریک به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان  و با اشاره به معضل کمبود آب در کشور از ادارات آبفا و آبفار خواست تا با ذخیره سازی و مدیریت منابع آب از افت فشار و قطعی آب شرب جلوگیری نمایند.

همچنین بندار رئیس شرکت آبفا گفت : نیاز روزانه آب شهر رامشر ۱۶ هزار متر مکعب می باشد و این در حالی است که فقط ۱۲ هزار متر مکعب در هر شبانه روز به رامشیر اختصاص داده می شود که همین امر باعث افت فشار در خط لوله انتقال آب در برخی از ساعات شبانه روز می شود.

وی از مردم خواست تا با صرفه جویی در مصرف آب مسئولان را در امر ابرسانی مطلوب یاری نمایند.

سپس نوری با ابراز تأسف از اینکه در سال گذشته بیش از ۳۰ نفر از شهروندان بر اثر مصرف ماهی دچار مسمویت شدند تأکید کرد: با تشکیل کارگروهی از شبکه بهداشت و درمان ، دامپزشکی، شهرداری ، نیروی انتظامی و اصناف از فروش ماهی و مرغ در اماکن غیر استاندار جلوگیری شود و با دستفروشان برخورد قانونی صورت گیرد.

در ادامه مسعود هزاریان شهردار رامشیر بیان داشت: با توجه به اینکه شهر رامشیر در مکانی پست قرار گرفته عملا هر آب راکدی تبدیل به گنداب می شود و شهرداری نیز هر قدر هم که تلاش کند نخواهد توانست ازاین گندابها جلو گیری کند.

شهردار رامشیر افزود: با احداث بازارچه ای که در منطقه دو شهر مدتهاست به صورت نیمه تمام مانده دست فروشان ساماندهی خواهند شد و شهرداری جهت تکمیل این بازارچه تمام سعی خود را خواهد کرد.

در پایان سرپرست فرمانداری شهرستان رامشیر اذعان داشت : جمع آوری زباله های شهری از دغدغه اصلی مردم است و مراجعه مکرر شهروندان و ابراز نارضایتی آنان حکایت از وضعیت نامطلوب شهر داشت که البته با همکاری مجموعه شهرداری تا حدودی پاکیزگی و چهره واقعی شهر نمایان شده اما همچنان تا نقطه مطلوب فاصله دارد.

نوری با تأکید بر لزوم انجام وظایف و تکالیف دستگاههای متولی تأمین سلامت و خدمات رفاهی مردم تصریح کرد: در جهت احقاق حقوق مردم ، ضمن تعامل و همکاری کامل عذر هیچ دستگاه کم کاری را نخواهیم پذیرفت.