هزینه ۲۵ میلیاردی برای آماده‌سازی شوش به منظور ثبت جهانی

خورنا: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از هزینه کرد اعتبار ۲۵ میلیار ریالی برای آماده‌سازی محوطه تاریخی شوش برای ثبت جهانی خبر داد.

افشین حیدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: میراث فرهنگی خوزستان برای ثبت جهانی شوش هزینه زیادی کرده است و در این زمینه بسیج نیروها را انجام داده‌ایم.

وی گفت: بازدید‌های لحظه‌ای و سرزده از محوطه تاریخی شوش توسط معاون میراث فرهنگی سازمان و کارشناسان خبره در بخش ثبت جهانی باعث شده تا تکاپویی در این محوطه برای آماده‌سازی به وجود آید.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان خاطر نشان کرد: شوش دارای توانمندی زیادی در بخش ثبت جهانی است و به این دلیل از همه توان موجود در سازمان میراث فرهنگی برای ثبت جهانی این محوطه تاریخی استفاده می‌کنیم.

حیدری تاکید کرد: اعتبار سال‌جاری شوش در بخش میراث فرهنگی به حدی افزایش یافته که در حد انتظار نیست و به این دلیل تاکنون ۲۵ میلیارد ریال در این زمینه هزینه شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان خاطر نشان کرد: در بخش‌های مختلف محوطه تاریخی شوش بویژه در قلعه این شهر اقدامات زیادی برای آماده‌سازی انجام شده است و دغدغه خاصی برای این مهم وجود ندارد.

وی ادامه داد: به زعم معاون سازمان میراث فرهنگی شوش اصلی‌ترین پرونده برای ثبت جهانی از سوی جمهوری اسلامی است و می‌کوشیم تا شرایط در این محوطه به بهترین وجه ممکن آماده شود.

حیدری افزود: تاکنون اقدامات در شوش با کمبود اعتبار مواجه نشده است و استاندار محترم خوزستان و تیم استانداری در این زمینه همکاری بسیار خوبی داشته‌اند.