آغاز عملیات احداث مسیر پل ششم به اتوبان گلستان

خورنا: عملیات احداث مسیر پل ششم به اتوبان گلستان اهواز آغاز شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) _ منطقه خوزستان _ سیدخلف موسوی، شهردار اهواز در آیین کلنگ زنی این پروژه، که شب گذشته با حضور نماینده ولی فقیه، اعضای شورای شهر اهواز، معاونان و مدیران سازمان های تابعه شهرداری برگزار شد، اظهار کرد: این پروژه قسمتی از مسیر کریدور غرب به شرق اهواز است که از هم اکنون احداث ۶ کیلومتر آن رسما شروع شد.

وی ادامه داد: برای احداث این مسیر، ۱۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات داخلی شهرداری اهواز در نظر گرفته شد. این مسیر یکی از شاهرگ های حیاتی تردد شهر اهواز است که تردد مردم و همچنین وسایل نقلیه با احداث این مسیر، سهولت پیدا می کند.

شهردار اهواز گفت: یکی از اهداف شهرداری و خواسته های به حق شهروندان، جلوگیری از تردد خودروهای سنگین از خیابان های مسکونی است. این امر در بسیباری مواقع منجر به وقوع تصادفات ناگوار شده است که احداث این مسیر کمک می کند که تردد خودروهای سنگین از مناطق مسکونی صورت نگیرد.

موسوی افزود: پل ششم مدت زیادی است که ساخته شده بود ولی مسیر دسترسی به آن وجود نداشت. لذا با اجرای عملیات ساخت این پروژه، دسترسی به پل محقق می شود.

به گزارش ایسنا؛ در ادامه این مراسم، آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری، نماینده ولی فقیه در خوزستان، اظهار داشت: بسیار باعث خرسندی است که پروژه های عام النفعه یکی پس از دیگری کلنگ زنی و به بهره برداری می رسد.

وی عنوانکرد: تردد ماشین های سنگین از نقاط مسکونی از جمله مشکلات عمده ای است که در شهر اهواز وجود دارد.

آیت الله موسوی جزایری ادامه داد: حل اینگونه معضلات و مشکلات در شهر، کاری بسیار ارزشمند است که در جهت افزایش رفاه شهروندان انجام می شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا؛ این مسیر در ۲ باند ۱۴ متری و در ۳۰۰ روز ساخته خواهد شد ولی شهرداری اهواز از پیمانکار پروژه درخواست کرد، در صورت امکان پروژه در دهه فجر امسال به بهره برداری برسد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • kourosh.Gheysari سلام به تمامی خدمتگزاران ملت نمی دانم چرا خواندن این خبر مرا خوشحال نکرد !!! شاید وقتی نام پل ششم به گوشمان میخورد همانند زخم کهنه ای باز میشود . پل ششم اهواز چالش های بسیاری را پشت سر گذاشت تا جائیکه پل هفتم کیانپارس ده سال زودتر از پل ششم افتتاح شد ( افتتاح پل هفتم در سال 77 و پل ششم در 86 ) و حتی شمارش پلها و ترتیب نامگذاری را مضحکانه کرد ولی با همه ی این تاخیرات ، بالاخره به بهره برداری رسید ولی بدون اینکه راههای ارتباطی به پل اجرا شوند! جای بسی شگفتی است که این همه ســـــــــال فرصت احداث راههای ارتباطی به پل وجود نداشت ! با فرض اینکه بعد از افتتاح پل (سال 86) به فکر راههای ارتباطی افتاده باشند باز هم 7 سال گذشته و امروز ( همانند دیروزها ...) باز هم خبری خواندیم که : "موسوی افزود: پل ششم مدت زیادی است که ساخته شده بود ولی مسیر دسترسی به آن وجود نداشت. لذا با اجرای عملیات ساخت این پروژه، دسترسی به پل محقق می شود."