اختصاص اعتبار ۷ میلیاردی به ساماندهی شبکه برق شهرستان کارون

خورنا: مدیر امور برق شهرستان کارون از اختصاص اعتبار ۷ میلیارد ریالی برای ساماندهی شبکه برق کوی شهید چمران و بهبود نوسانات ولتاژ و کاهش خاموشی در این منطقه خبر داد.

حجت توکلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز در خصوص جزئیات اجرای طرح مدیریت جهادی کارون با هدف ساماندهی شبکه برق کوی شهید چمران این منطقه اظهار کرد: در پروژه ساماندهی شبکه برق کوی شهید چمران با نصب ۱۲ دستگاه ترانسفورماتور جدید در شبکه برق این منطقه ظرفیت مناسب شبکه برق ایجاد شد.

وی تصریح کرد: همچنین شبکه برق سیمی قدیمی و فرسوده این منطقه به میزان ۱۱ هزار و ۶۶۶ کیلوگرم جمع آوری و ۱۶ هزار و یکصد و ۹۸ متر کابل خودنگهدار شبکه در سطح ولتاژ فشار متوسط و فشار ضعیف استفاده گردیده است.

مدیر امور برق شهرستان کارون بیان کرد: در این طرح همچنین یکصد و ۶۵ اصله پایه بتونی فشار متوسط و فشار ضعیف جدید در منطقه کوی شهیدچمران  نصب و مورد بهره‌برداری قرار گرفت. این اقدامات که در طول بیش از یک ماه در منطقه کوی شهید چمران صورت پذیرفته است موجب جمع آوری ۳ هزار و یکصد و ۲۰ انشعاب غیرمجاز برق و فروش بیش از ۶۱۲ اشتراک قانونی برق به مردم این منطقه شده است.

توکلی گفت: به منظور رفاه حال شهروندان ساکن در کوی شهید چمران، واحد مشترکین این امور با همکاری آموزش و پرورش، در یکی از مدارس این منطقه اقدام به ایجاد یک شعبه نموده تا در امر واگذاری انشعاب قانونی به کسانی که تاکنون اشتراک نداشتند تسریع بیشتری صورت پذیرفته و ما نیز بتوانیم نسبت به برقدار نمودن آنان اقدام کنیم. این طرح با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد ریال انجام گردیده که باعث ساماندهی شبکه برق کوی شهید چمران و بهبود نوسانات ولتاژ و کاهش خاموشی در این منطقه خواهد شد.

مدیر امور برق شهرستان کارون افزود: مردم این منطقه می‌توانند ضمن رعایت الگوی مصرف و اجرای راهکارهای بهینه‌سازی مصرف انرژی از نعمت برق با کیفیت و پایدار در طول تابستان سال جاری بهره مند شد.