سارقان ۳ دقیقه ای خوزستان دستگیر شدند

خورنا: رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری اعضای شبکه سارقان خودرویی خبر داد که براساس اعترافاتشان کمتر از سه دقیقه اقدام به ربودن خودروهای مدل بالا می‌کردند  

به گزارش رهیاب نیوزرییس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری اعضای شبکه سارقان خودرویی خبر داد که براساس اعترافاتشان کمتر از سه دقیقه اقدام به ربودن خودروهای مدل بالا می‌کردند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ عباسعلی محمدیان صبح امروز در نشستی خبری‌ با اعلام انهدام این شبکه سارقان خودرو گفت: پدیده سرقت یک موضوع فرابخشی است که علاوه بر پلیس باید سایر سازمان‌های دیگر نیز در امر مبارزه با این پدیده وارد عمل شوند تا شاهد ایجاد امنیت بیشتری در جامعه باشیم.

وی با بیان اینکه در یک هفته گذشته همکاران پلیس آگاهی در حین گشت‌زنی و کنترل پلاک خودروها توانستند ۱۲ خودروی مسروقه را شناسایی کنند گفت: اغلب این سارقان با ورود به خطوط ویژه و انجام حرکات مارپیچ قصد فرار داشتند که با تیر پلیس دستگیر و نهایتا ماموران توانستند ۱۶ سارق را دستگیر کنند.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ در تشریح انهدام شبکه سارقان سندنمره نیز گفت: برخی از خودروهای مسروقه کشف نمی‌شوند که بررسی‌ها نشان داده این خودروها یا اوراق شده و یا اصالت برخی از قطعات آنها تغییر کرده و با تلفیق این قطعات با خودروهای سوخته و یا تصادفی خودروی جدیدی ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه پلیس توانست در عملیاتی ۲۰ نفر از اعضای این باند سندنمره را دستگیر کند گفت: این افراد خودروهای مدل بالا همچون زانتیا، ماکسیما و … را سرقت کرده و نکته مورد توجه این است که این افراد به دلیل مقرون به صرفه نبودن پراید از سرقت آن خودداری می‌کردند!

محمدیان با بیان اینکه تاکنون ۶۵ دستگاه خودروی مسروقه از اعضای این باند ضبط شده است گفت: اعضای این باند از استان‌های تهران، خوزستان، مرکزی و لرستان خودرو سرقت کرده و پس از تغییر اصالت، خودروی جدید را در استان‌های دیگر به فروش می‌رساندند.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه اعضای این باند در زندان با یکدیگر آشنا شده بودند گفت:‌ اکثر اعضای این باند دارای سوابق مرتبط در امر سرقت هستند.

به گزارش ایسنا، محمدیان با بیان اینکه اعضای این باند مدعی هستند که کمتر از سه دقیقه خودرو سرقت می‌کنند گفت:‌ پلیس آگاهی تمامی نقاط ضعف خودروها را به کارخانجات تولیدی ابلاغ می‌کند و برخی از این کارخانجات نسبت به رفع عیوب اقدام کرده و برخی دیگر کم‌لطفی می‌کنند و گاها دیده شده است که تغییر مکان یک قطعه می‌تواند تاثیر چشم‌گیری در کاهش وقوعات ایجاد کند.

وی همچنین با بیان اینکه طرح کنترل صنوف مرتبط با مالخری به صورت ماهیانه اجرا می‌شود گفت: طی هماهنگی‌های انجام شده با برخی صنوف همچون صنف طلافروشی‌ها درصدد آن هستیم که برخورد شدیدتری داشته باشیم به خصوص طلافروشی‌هایی که اقدام به خرید طلاهای مسروقه می‌کنند و حتی رایزنی برای نصب پلاکارد بر سر مغازه خریداران اموال مسروقه نیز در دستور کار است.