رئيس مجمع نمايندگان خوزستان:

لزوم لغو همیشگی طرح انتقال آب بهشت آباد

خورنا: رئیس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: طرح های انتقال آب از سرشاخه های کارون به نام بهشت آباد و گلاب آباد باید از سوی وزارت نیرو برای همیشه متوقف شوند.
جواد سعدون زاده ظهر شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان اظهار کرد: برخی از نمایندگان مجلس قصد داشتند با حربه استیضاح وزیر نیرو، از عملیاتی شدن طرح انتقال آب از سرشاخه های کارون جلوگیری کنند. لغو اجرای این طرح کار خوبی در جهت احیای کارون خواهد بود.
وی افزود: نمایندگان خوزستان در این دوره، یک موضع گیری خوب و منسجم را در ارتباط با آب داشتند. اقدام بسیار خوب و قابل ستایش آنها و همکاری وزیر نیرو در خصوص عدم انتقال آب از سرشاخه های کارون است تا اینجای کار قابل تقدیر است.
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اجرای طرح جهنمی انتقال آب بهشت آباد و گلاب آباد با اصرار نمایندگان مجلس خوزستان و وزارت نیرو فعلاً منتفی شد. نمایندگان خوزستان محکم برای ادامه تصمیم شورای آب، حمایت خود را از وزیر نیرو اعلام می کنند.
سعدون زاده بیان کرد: آب و فاضلاب یکی از شاخص های رشد است و استان خوزستان در این زمینه با ایده آل ها فاصله زیادی دارد. آب برخی از شهرستان ها جیره بندی است. پروژه های آبادان و حومه ۱۷ سال است که در حال اجراست و عملا در این مدت طولانی تاسیساتی که زیر زمین قرار داده شده اند از بین رفته اند.
وی اذعان کرد:‌ خوزستان دژ انقلاب اسلامی و کشور است. بعد از ۳۵ سال خوب نیست از مسئله دفع فاضلاب و آب شرب صحبت کنیم. مدیر عامل انتخابی شرکت آب و فاضلاب خوزستان باید بحث پروژه انتقال آب موسوم به الغدیر را دغدغه خودش بداند.