مسئولان برای رفع مشکلات خرمشهر تلاش کنند

خورنا: نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: خرمشهر مشکلات بسیاری دارد که رفع این مشکلات نیاز به پی‌گیری‌های مجدانه مسئولان دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرمشهر، عبدالله سامری شامگاه شنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان به ذکر برخی مشکلات موجود پرداخت و شهرداری را مخاطب قرار داد و اظهار کرد: بر شهرداری انتقاداتی وارد است، ورود احشام به فضای سبز و وجود زباله در برخی مناطق شایسته شهری همچون خرمشهر نیست.

وی از برداشتن گیت عوارضی میدان مقاومت تا شهرداری انتقاد کرد و گفت: اگر بنا باشد گیت‌ها برداشته شود باید گیت اداره بندر را هم بردارید.

سامری در ادامه برخی دیگر از مشکلات را برشمرد و تصریح کرد: پارک کوت‌شیخ خرمشهر گویی قبرستان تاریکی است و فاقد روشنایی و چراغ است، هرس کردن درختان در برخی مناطق و جمع نکردن درختان، تعداد بالای کارمند و پرسنل و کمبود نیروی خدماتی از اهم مشکلاتی است که شهرداری با آن مواجه است.

سامری شبکه بهداشت و درمان خرمشهر را هم مورد انتقاد قرار داد و عنوان کرد: در بخش پزشک قانونی مشکل داریم و پیمانکار مواد غذایی از شهر دیگری می‌آید، تقسیم‌بندی منازل شبکه بهداشت مشکل دارد و مجموع این مشکلات به یک معضل تبدیل شده است.

وی در ادامه بر بسته شدن درب دوم باشگاه ورزشی جهان‌آرا نیز انتقاد کرد و گفت: بسته بودن درب دوم استادیوم جهان آرا مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده و از سرپرست اداره ورزش و جوانان می‌خواهم این مشکل را سریع‌تر رفع کند.

سامری گرفتن مبالغ در هنگام ثبت‌نام در برخی آموزشگاه‌ها و مدارس دولتی را نادرست خواند و افزود: گرفتن مشارکت‌ها به اجبار از خانواده‌های بی‌بضاعت نادرست است و لازم است در این زمینه توجه کافی صورت گیرد تا از بروز اتفاقات این‌چنینی جلوگیری شود.

وی در ادامه سهمیه آرد روستاییان را همچون سال ۹۲ و حتی کمتر اعلام کرد و افزود: تعلق این سهمیه اندک از آرد به روستاییان نادرست است.

نماینده خرمشهر در مجلس اقدامات منطقه آزاد در خرمشهر را مخالف قوانین خواند و تصریح کرد: منطقه آزاد به منطقه‌ای گفته می‌شود که محصور شده باشد.

وی اذعان کرد: تا پیش از محصور شدن منطقه، منطقه آزاد حق هیچ‌گونه عزل ونصب را ندارد و تفویض اختیار، توجیه کننده اقدامات اخیر سازمان منطقه آزاد اروند نیست.

سامری با بیان اینکه در صورت منطقه آزاد شدن خرمشهر، سازمان منطقه آزاد اروند موظف به پرداخت اعتبارات است، تأکید کرد: تبدیل خرمشهر به منطقه آزاد باعث قطع اعتبارات دولت از این منطقه می‌شود، همان‌طور که ارزش افزوده به علت منطقه آزاد اعلام شدن خرمشهر قطع شده است.