همکاری ایران و آمریکا هرگز اتفاق نمی‌افتد

سرلشکر فیروز آبادی: پس از تذکرم، سپاه اقدامات جدی برای اصلاح امور رسانه‌ای انجام داد

خورنا: رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به مسائل مطرح شده درباره همکاری ایران و آمریکا در برخورد با داعش، گفت: همکاری ایران و آمریکا هرگز اتفاق نخواهد افتاد و اصلاً معنا ندارد.

به گزارش «انتخاب»، سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی که برای شرکت در مراسم ختم پدر همسر سردار جعفری در مسجد قدس حضور یافته بود،‌ در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار کرد: گروهک تروریستی داعش خودش تخم دو زرده‌ای است که خانم کلینتون آن را در منطقه کاشت.

وی افزود: آمریکا با جمع کردن کشورهایی به اسم دوستان سوریه، پول‌هایی جمع کرد و زمینه‌سازی کرد تا تکفیری‌ها بتوانند جوان‌های بی‌اطلاع مسلمان را به سمت منطقه بکشاند و تحت کنترل فرماندهان بعثی و فرار کرده از ارتش عراق قرار دهد؛ کسانی که در گذشته در جنگ شکست خورده‌اند و اکنون جوانان ۱۸ تا ۲۰ ساله را با پول برخی از کشورهای منطقه بسیج کرده‌اند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح افزود: طرح داعش یک طرح اسرائیلی – آمریکایی است و جهت ایجاد حاشیه امن برای صهیونیست‌ها در منطقه است. حرکت اخیر آنها در واقع عکس‌العملی بود به پیروزی بشار اسد و حضور عظیم مردم سوریه در انتخابات و همین‌طور پیروزی انقلابیون در عراق که اکثریت کرسی‌های مجلس را توانستند بدست آورند.

به نوشته ی ایسنا، فیروزآبادی تصریح کرد:‌ البته آنچه از سوی داعش انجام شده، یک عملیات شجاعانه نیست، بلکه سازشی است که از قبل طراحی شده و منجر به این شد که وقتی آنها وارد مرزهای نینوا شدند مقامات وابسته به آنها سلاح‌ها را زمین گذاشتند و نینوا را به داعش تحویل دادند و نیروهای جوان نیز از آن جهت که تفکر حاکم بر داعش تفکر جاهلیت بنی‌امیه است و خودشان هم به این افتخار می‌کنند با همین تفکر با مسلمین برخورد می‌کنند.

وی با بیان اینکه “روش جنگی داعش هوچی‌گری است نه جنگ”، خاطرنشان کرد: آنها با تحریک کردن برخی افراد و استفاده از خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مختلف، هو و جنجال می‌کنند و می‌گویند چه کردیم و اینجا و آنجا را گرفتیم و در مردم ترس و وحشت ایجاد می‌کنند. این حرکت نسنجیده و از روی عصبانیت داعش موجب شد که رهبران مذهبی و رهبران سیاسی عراق و ملت عراق متحد شوند و توانستند اختلافات جزئی را کنار بگذارند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: ملت عراق برای ایستادن در برابر جریانی که از سوی آمریکا و اسرائیل حمایت می‌شود و سلاح‌های زیادی در اختیارشان است نیاز به سرمایه‌گذاری قوی انسانی و معنوی دارد.

وی در پاسخ به اینکه “آیا از سوی ایران نیروهایی به عراق اعزام شده‌اند یا نه؟” گفت: از ایران نیرویی اعزام نمی‌شود و نیازی هم نیست. پس از حکم جهادی که از سوی آیت‌الله سیستانی اعلام شد و رهبر اهل سنت نیز اعلام کرد که رهبر ما آیت‌الله سیستانی است، مردم برای پیوستن به ارتش عراق هجوم آوردند و اکنون نیروها به سه دسته تقسیم می‌شوند؛ نیروهایی که برای جنگ با داعش اعزام می‌شوند، نیروهایی که برای آموزش فرستاده می‌شوند و نیروهایی که به آنها گفته‌اند به خانه‌هایتان بروید و اگر نیازی شد صدایتان می‌کنیم.

فیروزآبادی در برابر پرسشی درباره تذکر اخیرش به رسانه‌های وابسته به نیروهای مسلح، و این پرسش که “تذکر شما به کدامیک از رسانه‌ها بود؟”، پاسخ داد: من تنها به رسانه‌های نیروهای مسلح تذکر ندادم بلکه به همه رسانه‌ها تذکر دادم و بحث من بحث راهبردی بود که رسانه‌ها نگاه راهبردی داشته باشند و اصول اصلی نظام و انقلاب را تحت تعقیب قرار دهند. مقام معظم رهبری نیز در ۱۴ خرداد بر این مسأله تاکید فرمودند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح در پایان اظهار کرد: من به خاطر اینکه نگویند سیاسی صحبت کرده‌ام، رسانه‌های نیروهای مسلح را هم گفتم که اگر تخلفاتی دارند، رفع نکنند، برخورد می‌کنیم اما خوشبختانه پس از این تذکر مقامات سپاه اقدامات جدی برای اصلاح امور رسانه‌ای انجام دادند و من راضی‌ام.