نماینده ولی فقیه در خوزستان؛

آیت الله موسوی جزایری: درآمد خوزستان نباید به تهران منتقل شود/ این گونه رفتار بزرگ ترین ظلم است

خورنا: انتقال اعتبارات و سرمایه های برخی از صنایع به خارج از استان ظلم است. درآمدی که متعلق به خوزستان است نباید به تهران منتقل شود. وقتی سرمایه ای با هزاران زحمت در استان به دست می آید نباید به خارج از استان انتقال داده شود. با مردم خوزستان که این همه تحت فشار بودند و مشکل ها را تحمل کردند این گونه رفتار بزرگ ترین ظلم است
نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز خواستار عدم انتقال یافتن درآمد خوزستان به تهران شد.

آیت الله موسوی جزایری پیش از ظهر امروز در آیین تجلیل از مراکز مشاوره شغلی و کاریابی های برتر خوزستان که در تالار شهید بهشتی اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان برگزار شد، اظهار کرد: انتقال اعتبارات و سرمایه های برخی از صنایع به خارج از استان ظلم است. درآمدی که متعلق به خوزستان است نباید به تهران منتقل شود. وقتی سرمایه ای با هزاران زحمت در استان به دست می آید نباید به خارج از استان انتقال داده شود. با مردم خوزستان که این همه تحت فشار بودند و مشکل ها را تحمل کردند این گونه رفتار بزرگ ترین ظلم است.

وی سود خالص صنایع استان در سال گذشته را یک هزار و ۲۸۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت:‌ مشکل ها در مراکز استان ها است. وقتی این مراکز کلان شهر شدند بار بیشتر مشکل ها روی دوش آن ها خواهد بود. بنابراین مراکز مشاوره شغلی و کاریابی ها باید به سمت حاشیه شهر هدایت شوند. حضور مراکز کاریابی در مناطق حاشیه ای که بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارند، بسیار ضروری است.

امام جمعه اهواز تصریح کرد:‌ تشکر و قدردانی از نظر ائمه اطهار (ع) بسیار اهمیت دارد. به افراد لایق و با صلاحیت باید با چشم احترام نگاه شود و ضمن استفاده از تجارب این افراد باید از آنان تجلیل شود. اگر به تمام افراد جامعه به یک چشم نگاه شود افراد بد تشویق شده و افراد خوب دلسرد می شوند. ما در مقابل کسانی که به جامعه خدمت می کنند تکلیف شرعی داریم.

آیت الله موسوی جزایری با تأکید بر لزوم اطلاع رسانی در مورد مراکز مشاوره شغلی و کاریابی گفت: در مورد فعالیت مراکز کاریابی و مشاوره شغلی باید اطلاع رسانی شود. هنگامی که من در این مورد اطلاعی نداشته باشم قطعاً دو هزار طلبه و به تبع آن بیش تر مردم هم بی اطلاع خواهند بود. این مراکز مشاوره شغلی در زمینه ایجاد اشتغال می توانند بسیار مفید و مؤثر باشند.

وی در ارتباط با مساله بیکاری و رفع این معضل گفت: یکی از معضلات کشور ما بیکاری است. یکی از دلایل بیکاری مردم در مناطق محروم تحصیلات پایین و نداشتن مهارت شغلی است. باید یک آمایش سرزمینی و بررسی دقیق داشته باشیم تا بدانیم بیکاری در مرکز شهر بیشتر است یا در حاشیه که قطعاً پاسخ ما حاشیه شهر است.

نماینده ولی فقیه در خوزستان در پایان از انتقال نیافتن صحیح قوانین به مراکز کاریابی و مشاوره شغلی به عنوان یک ضعف نام برد و افزود: مراکز مشاوره شغلی و کاریابی باید در مورد قانون اطلاعات کافی را کسب کنند و در صورت نیاز باید به آن ها آموزش داده شود. متأسفانه ملت ما ضعف اطلاع از قوانین را دارد که بسیار خطرناک است.