جشن بزرگ و مردمی اهدای خون اهدای زندگی در اهواز برگزار شد

خورنا: جشن بزرگ و مردمی اهدای خون، اهدای زندگیˈ به مناسبت روز جهانی اهدای خون شنبه شب در بوستان ساحلی کیان پارس اهواز برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، مدیرکل انتقال خون استان در آیین افتتاحیه این جشن که با همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری اهواز و انجمن تالاسمی ایران برگزار شد از عموم اهدا کنندگان خون که به همنوعان خود حیات و زندگی می بخشند قدردانی کرد.

دکترˈعبدالحسین قاسم زادهˈ افزود: خوشبختانه خون اهدایی مردم ایران که در ردیف سالم ترین خون دنیاست به صورت داوطلبانه و با نیت خیرخواهانه و انسان دوستی انجام می شود و این یکی از افتخارات مردم ماست.

وی در ادامه از همه کسانی که در ارتقای فرهنگ اهدای خون و خون رسانی به کشور تلاش می کنند قدردانی کرد.

در این مراسم که با حضور پرشور و غیرقابل انتظار مردم اهواز همراه بود به ۱۰۰نفر که در گروه های سنی خود بیشترین اهدای خون را داشتند قدردانی شد.

همچنین ۱۰ اهدا کننده زن و مرد که بیشترین دفعات اهدای خون را در خوزستان داشتند به صورت ویژه مورد تجلیل قرار گرفتند.

هم اکنون رکورد اهدای خون در استان خوزستان متعلق به خانم شکرخدا از دزفول است که تاکنون بیش از ۱۳۰بار خون اهدا کرده است.

در حاشیه این جشن سه غرفه تعیین گروه خونی برای شرایط سنی ۳۰-۱۷سال، غرفه تعیین میزان قند خون و غرفه نقاشی کودکان مرتبط با اهدای خون برپا شده بود ضمن آن که دو مسابقه فرهنگی برای شرکت کنندگان در این جشن تدارک دیده شد.

جشن بزرگ اهدای خون در اهواز با جنگ شادی، نمایش زنده و سخنرانی جذاب یکی از روحانیون همراه بود.

قرار است اداره کل انتقال خون خوزستان در سال جاری با آگاهی بخشی و کار فرهنگی تاثیرگذار، اهدای خون در مراکز این پایگاه را هفت درصد افزایش دهد.

پارسال مردم خوزستان ۱۱۵هزار واحد خونی به صورت داوطلبانه اهدا کردند.