پل شهید جهان آرای خرمشهر در حال به شهادت رسیدن است!

خرمشهر دستخوش آزمون و خطا/ ترافیک سنگین در پل قدیم خرمشهر در پی تعمیر پل جدید

خورنا: شکاف های ایجاد شده در درزهای انبساطی پل شهید جهان آرای خرمشهر به دلیل رسیدگی نکردن به موقع به آنها در سالهای گذشته، مسئولان شهرداری را مجبور به دوباره کاری و صرف هزینه های کلان برای بازسازی این پل کرده به همین دلیل مردم خرمشهر باید ساعتها در ترافیک ایجاد شده در تنها پل قابل تردد شهر قرار بگیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، اینکه خرمشهر همیشه توسط مدیران نابلد دستخوش آزمون و خطا می شود یک واقعیت است، طی ۲۴ سال گذشته پس از پایان دفاع مقدس اغلب پروژه ها یا طرح ها در این شهر یا به سامان نرسیده رها شده و یا چندباره کاری در آن صورت گرفته است، به همین سبب است که خرمشهر همچنان اینگونه است که می بینیم، اما اینک که قرار است پیوندهای جغرافیایی شرقی و غربی رودخانه کارون با پل سوم مستحکم تر شود نیاز است مسئولین نیم نگاهی به عملکرد اسلاف خود در دو پروژه پل های قدیم و جهان آرا داشته باشند.

پل شهید جهان آرا ۱۰ روز مسدود شد

رئیس شورای شهر خرمشهر می گوید: به دلیل ایجاد مشکلاتی در درزهای انبساطی قدیمی در این پل و برای تعمیرات و گذاشتن درزهای انبساطی جدید توسط سازندگان، پل شهید جهان آرا به مدت ۱۰ روز مسدود خواهد بود.

سید جواد ادریس پور در گفتگو با خبرنگار مهر می افزاید: سازندگان پل که از شرکت ماشین سازی اراک هستند از سوی مسئولین خرمشهر برای تعمیرات آن فراخوانده شده اند.

رئیس شورای شهر خرمشهر به ترافیک ایجاد شده در پل قدیم خرمشهر اشاره می کند و می افزاید: در حال حاضر تنها پل ارتباطی بین شرق و غرب رودخانه کارون پل قدیم این شهر است و ترافیک ایجاد شده کاملا طبیعی است و مردم صبور خرمشهر باید تا اتمام عملیات تعمیرات پل شهید جهان آرا صبوری به خرج دهند.

ادریس پور اظهار می کند: بودن تنها دو پل بر روی رودخانه کارون در خرمشهر جواب گوی این همه ماشین نیست و نیاز به احداث پل سوم و چهارم در این شهر کاملا احساس می شود.

وی تصریح می کند: ما در گذشته در شورا مراحل تخصیص بودجه برای احداث دو پل دیگر را اعلام کرده بودیم که مراحل مطالعاتی آن در دست اجرا است.

ذوب شدن کابل های برق پل جهان آرای خرمشهر

رئیس شورای شهر خرمشهر عدم بازرسی و اقدامات غیرکارشناسانه در گذشته را عامل تخریب پل شهید جهان آرای خرمشهر و سوختن و ذوب شدن کابلهای برق این پل عنوان می کند.

سید جواد ادریس پور اظهار می کند: در سالهای اخیر به علت رها شدن و عدم رسیدگی به پل شهید جهان آرای خرمشهر که مدت زیادی از ساخت آن نمی گذرد، متأسفانه شاهد خرابی هایی در قسمت درزهای انبساطی و اعتراض و درخواست مردم در زمینه تعمیر خرابی های آن بوده ایم.

وی می افزاید: در این خصوص شورا و شهرداری با پیگیری های لازم و پس از تنظیم لایحه و تصویب در شورا برای تعمیر این پل اقدام کرده اند.

رئیس شورای شهر خرمشهر می گوید: در حین تعمیر پل شاهد عدم تدبیر مسئولان وقت در زمینه نگهداری درست و انجام کارهای غیر کارشناسانه بر روی پل و تخریب تدریجی آن بودیم که اگر این اقدامات غیر اصولی در گذشته انجام نمی شد اکنون پل این مشکل را نداشت و این همه هزینه را متقبل نمی شدیم.

ادریس پور تصریح می کند: در هنگام کار، کارگران متوجه سوختن و ذوب شدن کابل های برق عبوری از زیر پل شدند که اگر این تعمیرات در آینده انجام می شد شاید تا الان متوجه این خطر بزرگ نمی شدیم و خدایی ناکرده شاهد اتفاقات ناگوار و برق گرفتگی شهروندان می شدیم.

وی اظهار می کند: تعمیرات فعلی باعث شد علاوه بر رفع و اصلاح خرابی ها باعث پیشگیری از بروز حوادثی در آینده شود.

IMG10202878

ضرورت احداث پل سوم خرمشهر

شهردار خرمشهر از ضرورت احداث پل سوم در این شهر بعد از ایجاد ترافیک سنگین در پل قدیم خرمشهر در پی تعمیر پل جهان آرا خبر می دهد.

محمد حویزاوی عنوان می کند: شکاف های ایجاد شده در پل شهید جهان آرای خرمشهر که باعث نگرانی ما و سایر مسئولین شهری شده باعث شد با یک حرکت جهادی و به منظور پیشگیری از هرگونه خطرات احتمالی، نسبت به انجام تعمیرات شکاف های پل اقدام کنیم.

وی می افزاید: در حال حاضر تعمیرات در پل شهید جهان آرا رو به اتمام است و در حال آسفالت محل تعمیرات پل هستیم.

شهردار خرمشهر ضمن عذرخواهی از شهروندان به دلیل ایجاد ترافیک شدید به دلیل بسته بودن پل جهان آراء، به ضرورت احداث پل سوم در این شهر اشاره می کند و می افزاید: ترافیک شدید ایجاد شده در روزهای اخیر ضرورت احداث پل سوم را در خرمشهر ایجاب می کند.

وی تصریح می کند: طی برنامه ریزی های صورت گرفته احداث پل سوم نیز که پروژه آن تعریف و توسط کارشناسان ذیربط مطالعات علمی آن در حال بررسی است ، متعاقبا پس از جذب اعتبار لازم اجرا خواهد شد.

شهردار خرمشهر در پایان می گوید: بنده تمام تلاش خود را برای عمران و آبادانی خرمشهر به کار خواهم گرفت و از هیچ کوششی دریغ نخواهم کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، پل قدیم خرمشهر که با همان ساختار مهندسی شده در ۷۰ سال پیش کپی برداری شد بدون توسعه و نوآوری همراه بود از سویی دیگر نیز پروژه پل شهید جهان آرا یا پل جدید خرمشهر که قرار بود نقایص پل اول در آن پوشیده شود خود به معضلی دیگر مبدل شد تا این شاهراه بزرگ کشتیرانی منقطع شود. حال امیدواریم پل سوم خرمشهر ضمن ایجاد تسهیل در تردد زخم های دو پروژه گذشته را جبران کند.

——————————
گزارش: مهدی بحرانی پور