آموزش‌های فنی و حرفه‌ای رامهرمز به روز ارائه می‌شود

خورنا: رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای رامهرمز گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در این مرکز با امکانات و تجهیزات به روز شده صورت می‌گیرد.

یدالله سلیمانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رامهرمز اظهار کرد: این مرکز براساس تعهدات آموزشی مورد نیاز بازار کار، صنایع، صنوف و سایر شرکت‌های تولیدی و خدماتی و نیز به منظور افزایش مهارت نیروهای شاغل و افراد فاقد مهارت و متقاضی کار اقدام به فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: بر همین اساس در سال ۹۲ توانستیم آموزش تعداد ۱۱۱ هزار و ۲۲۳ نفر ساعت در مرکز ثابت و در حرفه‌های فنی و خدماتی در رشته‌های مختلف مورد نیاز بازار کار را طبق آخرین استانداردهای بین‌المللی و با امکانات و تجهیزات به روز شده انجام دهیم.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای رامهرمز تصریح کرد: آموزش تعداد ۱۰ هزار و ۵۳۹ نفر ساعت در رشته قالی‌بافی درجه دو تابلویی در قالب طرح استاد شاگردی ویژه بانوان تعداد ۱۲ هزار و ۷۲۴ نفر ساعت ویژه روستائیان در رشته‌های قالی‌بافی، کشت و کار گندم و پرورش دهنده خرما در بخش سلطان‌آباد و مناطق طالقانی یک و دو به منظور خود اشتغالی مولد در روستاها مخصوص بانوان روستایی را آموزش دهیم.

این مقام مسئول افزود: آموزش تعداد ۹۵ نفر دوره معادل ۱۴ هزار ۴۳۹ نفر ساعت در زندان رامهرمز در رشته‌های کمک برق کار ساختمان، معرق‌کار و کاربر رایانه ویژه مددجویان زندانی و ارایه آموزش به تعداد ۲۲۷ هزار و ۱۴۹ نفر ساعت در بخش غیر دولتی در حدود تعداد ۲۰ آموزشگاه آزاد زیر پوشش این مرکز در سطح شهرستان بوده است.

سلیمانی عنوان کرد: شرکت تعداد ۳ هزار و ۳۱۷ نفر در آزمون‌های مهارتی پایان دوره آموزشی و آزمون مجدد که به صورت هماهنگ کشوری و طبق برنامه زمان‌بندی مصوب انجام شد از دیگر فعالیت‌های این مرکز در سال ۹۲ بوده است.

وی در پایان گفت: با توجه به افتتاح مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران در این شهرستان در حال حاضر نیز در حرفه‌های آموزشی که بیشتر شامل آموزش‌های مشاغل خانگی نظیر کیف‌دوز چرمی، قالی‌بافی، شیرینی‌پزی و روباتیک بوده که با تعداد ۶۲ نفر کارآموز خانم مشغول به فعالیت و ظرفیت سالانه آموزش این مرکز نیز تعداد ۱۳۸ هزار و ۶۰۰ نفر در ساعت است.