نخستین انجمن خیرین محیط زیست کشور در دزفول تشکیل شد

خورنا: نخستین انجمن خیرین محیط زیست کشور در دزفول تشکیل شد.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا ˈحبیب الله آصفیˈ فرماندار ویژه دزفول در همایش تشکیل نخستین انجمن خیرین محیط زیست در سالن اجتماعات این فرمانداری گفت:برای فعالیت هرچه بیشتر تشکل های محیط زیستی همه ادارات را بسیج کرده و با تمام توان سهم خود را نسبت به شهروندان حقیقی ایفا خواهیم کرد.

وی رسالت آموزش شهروندی را وظیفه ای همگانی دانست و افزود:فرمانداری دزفول آماده تامین مکان برای برگزاری جلسات زیست محیطی را دارد.

آصفی با اشاره به ظرفیت های دزفول در حوزه محیط زیست گفت: دزفول ظرفیت های زیادی در این بخش دارد و آمادگی داریم اعتبارات مورد نظر برای گسترش فعالیت های زیست محیطی را تامین کنیم.

فرماندار ویژه دزفول افزود:تبلیغات نیز می تواند نقش ویژه ای در ارتقای فرهنگ زیست محیطی داشته باشد.

فرهاد قلی نژاد رییس اداره حفاظت محیط زیست دزفول نیز ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و هفته محیط زیست گفت:تشکیل مجمع خیرین محیط زیست برای اولین بار در شهرستان دزفول مطرح شده که باید از فرماندار ویژه دزفول تقدیر کرد.

وی با بیان اینکه این طرح ابتدا از سوی انجمن آوان سبز ارائه شد افزود:پدیده ریزگردها و خشک شدن جنگل های بلوط را تک تک هموطنان لمس کردند و خشک شدن تالاب ها از دردهای محیط زیست است که بهترین و موثرترین راهکار مشارکت در محیط زیست و جلوگیری از حوادث تلخ زیست محیطی است که بشر به بهانه رفاه بیشتر در طبیعت دست کاری کرده است.

وی افزود:باید از هم اکنون به فکر مشکل ترافیک و توسعه شهر دزفول بود تا دچار بحران زیست محیطی نشویم.

وی ضمن ابراز خوشحالی از پیشقدم شدن خیرین در حوزه محیط زیست گفت: شهرستان دزفول به عنوان زیستگاه اصلی گونه منحصر بفرد گوزن زرد و سمندر امپراتور پتانسیل های فراوانی دارد.

در این نشست مشوقان تشکیل مجمع خیرین محیط زیست به بیان دیدگاه های خود پرداختند.