شواری شهر مخالف خرید خودروهای شاسی بلند از سوی شهرداری اهواز است

خورنا: عضو شورای شهر اهواز گفت: اعضای شورای شهر با خرید خودروهای شاسی بلند برای مدیران مختلف شهرداری با وجود مشکلات مالی عدیده مخالف است.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد باورساد شامگاه دوشنبه در نطق پیش از دستور چهل و سومین جلسه شورای شهر اهواز اظهار کرد: تعداد زیادی از نیروهای خدماتی مناطق شهری از جمله نیروهای اجرائی، خدمات شهری و فضای سبز سه ماه است که حقوق ناچیز خود را دریافت نکرده اند در حالی که مشاهده می کنیم شهرداری اهواز در حال خرید خودروهای شاسی بلند خارجی برای شهرداران مناطق و معاونین و مدیران عامل سازمان هاست که همه آنها دارای خودروی سازمانی هستند.

باورساد افزود: اعضای شورای شهر به شدت با این گونه اصراف و حیف و میل بیت المال مخالف هستند و از شهردار اهوار تقاضا داریم در این خصوص ممانعت به عمل آورده و حتی از ورود یک دستگاه از این خودروها به شهرداری جلوگیری کند.

عضو شورای شهر اهواز افزود: در این چند ماه هر نطق پیش از دستوری که توسط اعضای شورا بیان و یا مصوبه ای صادر و به عنوان دغدغه اعضای شورا مطرح شده هیچ بازخوردی نداشته است. از جمله ساماندهی نیروهای سازمانی و ادغام سازمان های شهرداری که واقعا هر کدام به صورت جزیره ای عمل می کنند و کارهایی انجام می دهند که جزو شرح وظایف سازمان دیگری است. مثلا سازمان موتوری هم به ایجاد فضای سبز و هم به کارهای عمرانی می پردازد. در حالی که همین کار توسط سازمان عمران و سازمان پارک ها در حال انجام است.

وی ادامه داد: عملا داریم به این نتیجه می رسیم که یا شورای شهر اهواز اقتدار قانونی خود را به کار نمی گیرد و یا نمی داند روال کار را به چه صورتی انجام دهد و یا اینکه شهرداری اهواز، شورای شهر را به حساب نمی آورد و ارزشی برای مصوبات آن قائل نیست و خود را ملزم به پاسخگویی نمی داند.