شهردار آبادان خبر داد:

ساحل سازی اروند رود به طول ۵۰۰ متر/ساخت پارک خلیج فارس در ساحل آبادان

خورنا: شهردار آبادان از ساحل سازی حاشیه اروند رود به طول ۵۰۰ متر خبر داد.

محمودرضا شیرازی در حاشیه آئین آغاز عملیات برداشتن دژ خاکی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به نشست هماهنگی با مسئولان قرارگاه کربلا گفت: طبق گفتگوهای انجام شده قرار شد تا کار برداشتن دژ خاکی و تسطیح  زمین جهت ساحل سازی در متراژی معادل ۵۰۰ متر انجام گیرد.

وی افزود: بر همین اساس مقرر شد تا به طول ۱۰۰ متر پس از متراژی که برای برداشتن دژ در نظر گرفته شده است شهرداری برای ایجاد استحکامات نظامی در قالب سنگرهای مورد نظر مسئولان قرارگاه به طور توامان با برداشت دژخاکی اقدام کند.

شهردار آبادان اظهار کرد: کار احداث استحکامات نظامی با نظارت مستقیم مسئولان قرارگاه کربلا به انجام می رسد.

شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه ریزی برای احداث پارکی تحت عنوان “خلیج فارس” در حاشیه اروند رود گفت: مشاور ما کار مطالعاتی انجام و احداث این پارک را از سال گذشته آغاز کرده است.

وی افزود: طبق هماهنگی های صورت گرفته با مسئولان قرارگاه کربلا و تعیین برداشتن ۵۰۰ متر از دژ خاکی حاشیه اروند رود، نقشه های آنچه که باید در بحث ایجاد فضای سبز و محوطه پارکینگ در این محدوده ایجاد شود، آماده شده است.

شهردار آبادان اظهار کرد: با مهیا شدن مقدمات برداشته شدن دژ خاکی کار احداث استحکامات نظامی(سنگرها)، برداشت دژ و تسطیح اراضی به طور همزمان و در اسرع وقت انجام می شود.

به گفته شیرازی در صورت ارائه مختصات سنگرهای یاد شده از سوی مسئولان قرارگاه کربلا برای احداث کار به طور جدی، پیگیر و مستمر از همین هفته آغاز می شود.