مدیر کل صدا و سیمای مرکز آبادان خبر داد:

شبکه تلویزیونی آبادان جهانی میشود/ زیرساخت ها آماده است

خورنا: مدیر کل صدا و سیمای مرکز آبادان گفت: زیرساخت های لازم برای قرار گرفتن شبکه محلی آبادان بر روی ماهواره فراهم است و این مهم نیاز به حمایت مسوولان دارد.

به گزارش خبرنگار خورنا از آبادان،احمد امیر حائری در نشست با اصحاب رسانه در ساختمان شهید رهبر صدا و سیمای مرکز آبادان افزود: صدا و سیمای مرکز آبادان جمعیتی افزون بر ۵۰۰ هزار نفر را زیرپوشش دارد و توانسته ۵۰ تا ۸۰ درصد مخاطبین محلی را به خود جذب کند.

وی با تاکید بر کیفی سازی برنامه های تولیدی صدا و سیمای مرکز آبادان گفت: ۲۴ اثر از این مرکز به هجدهمین جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما در تبریز راه یافت.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آبادان با اشاره به افزایش رتبه ورودی تولیدات رادیویی و تلویزیونی به هجدهین جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما گفت: صدا و سیمای مرکز آبادان توانست شش برنامه در بخش سیما، سه برنامه در بخش صدا، ۱۰ برنامه در بخش خبر، چهار برنامه در بخش موسیقی و یک اثر در بخش پژوهش وارد این جشنواره کند.

وی افزود: از میان آثار راه یافته به بخش مسابقه هفت اثر از آبادان حائز مقام و رتبه برتر شدند.

امیر حائری اظهار کرد: مستند ˈ مردم آبادان وکیلند ˈ با موضوع انتخابات و مستند داستانی، ˈ عادل و عدنان ˈ و ˈ نماهنگ آخرین گزارش ˈ با موضوع شهادت ˈ غلامرضا رهبر ˈ خبرنگار شهید مرکز آبادان از جمله برنامه های تولیدی مرکز آبادان می باشند که موفق به کسب مقام های برتر جشنواره تولیدات مراکز صدا و سیمای استانها شدند.

وی افزود: عوامل مرکز آبادان که در جشنواره تولیدات استانی صدا و سیما رتبه کسب کرده اند روز چهارشنبه با حضور مسوولان در سینما نفت آبادان تجلیل می شوند.

وی گفت: برنامه ۴۵ دقیقه ای سلامت از صدا و سیمای مرکز آبادان نیز از سازمان جهانی یونسکو لوح ویژه دریافت کرد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آبادان رضایت مندی ۹۰ درصدی مخاطبان از تولید و پخش برنامه های محلی با گویش عربی این مرکز را یادآور شد و افزود: تلاش بر این است که بخش خبر عربی به صورت مستقل به کار خود ادامه دهد تا رضایت بیشتر مخاطبین جلب شود.

وی رشد میزان مخاطب و رضایتمندی آنان را با توجه به کیفی سازی تولیدات مرکز آبادان از سیاست های این مرکز خواند و اظهار کرد: تمام دست اندرکاران صدا و سیمای مرکز آبادان بر اساس سیاست های کلی رسانه ملی یعنی دین، اخلاق، امید و آگاهی در صدد جلب بیشترین مخاطب هستند.

امیر حائری نصب و راه اندازی هفت فرستنده جدید رادیویی موج FM و دومین فرستنده پرقدرت دیجیتال مرکز آبادان را یادآور شد و گفت: مشکل عدم دریافت تصاویر فرستنده دیجیتال در اروندکنار و چوئبده با تنظیم آنتن برطرف می شوند.