وزیر ارشاد: عده‌ای که تحمل شنیدن سخنان روحانی را ندارند، فوری می‌گویند او در قم درس خوانده یا در انگلیس؟!

خورنا: علی جنتی وزیر ارشاد در واکنش به سخنان اخیر مصباح یزدی در مورد رئیس جمهور اظهار کرد: ما هنوز تحمل شنیدن حرفی که با سلیقه‌هایمان متفاوت باشد را نداریم به همین دلیل امروز وقتی رئیس‌جمهور یک حرفی می‌زند؛ عده‌ای تحمل شنیدن آن را ندارند و فوری می‌گویند رئیس‌جمهور در قم درس خوانده یا در انگلیس؟!

به گزارش «انتخاب»، وی با اشاره به لزوم توجه به رشد فرهنگ گفت: فرهنگ نیاز به فضای باز دارد و هرگز در فضای بسته و گلخانه‌ای رشد نمی‌کند بلکه در سایه‌ی تضارب آرا رشد می‌کند.

وی ادامه داد: ما هنوز تحمل شنیدن حرفی که با سلیقه‌هایمان متفاوت باشد را نداریم به همین دلیل امروز وقتی رئیس‌جمهور یک حرفی می‌زند؛ عده‌ای تحمل شنیدن آن را ندارند و فوری می‌گویند رئیس‌جمهور در قم درس خوانده یا در انگلیس؟!

وی افزود:  باید فضایی باشد. باید فضایی باشد که راحت حرفای‌مان را بزنیم تا کشور رشد کند. باید کاری کنیم که علاوه بر پیشینه پرافتخارمان بتوانیم به امروزمان هم افتخار کنیم و فضایی ایجاد شود که در کتاب‌ها و مطبوعات‌مان همه هرچیزی می‌خواهند بنویسید، تخریب هم نکنند. در سینما و حوزه‌های دیگر هم همین‌طور باید فضا را باز کرد.

جنتی با اشاره به اینکه هر فردی باید بتواند در چارچوب قانون حرف‌هایش را بزند؛ گفت: امروز شبکه‌های اجتماعی رشد بسیار خوبی پیدا کرده اما ما همچنان درگیر آن هستیم که آیا می‌توانیم از وایبر و واتس‌آپ استفاده کنیم یا خیر.

جنتی با اشاره به اینکه زمانی در کشور مباحثی که پیرامون اینترنت مطرح است درباره فکس نیز مطرح بود؛ گفت: ما در کشور با هر پدیده‌ی نو و تازه‌ای ابتدا مخالفت می‌کنیم بعد که آن پدیده بر ما غلبه کرد آن را می‌پذیریم به همین دلیل در این حوزه‌ها همیشه ۲۰ سال از دنیا عقب‌تر هستیم.

وی با اشاره به اینکه پارازیت انداختن روی ماهواره و موبایل امروز دیگر راهگشا نیست؛ گفت: به زودی ۱۴ ماهواره در ارتفاع پایین‌تر از هزار کیلومتری فعالیت می‌کنند و روی آسمان ایران مستقر خواهند شد. این ماهواره‌ها می‌توانند به گونه‌ای عمل کنند که شبکه‌های تلویزیونی روی دستگاه‌های موبایل قابل دریافت شوند. با این اوصاف دیگر پارازیت‌اندازی سودی ندارد به همین دلیل ما باید به سمتی حرکت کنیم که از شبکه‌های ماهواره‌ای به نفع خود استفاده کنیم.