رسایی:بذری که امام در ۱۵خرداد ۴۲کاشت در ۲۲بهمن ۵۷به بار نشست

خورنا: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت یوم الله قیام خونین ۱۵خرداد ۱۳۴۲ گفت: نهال و بذری که امام راحل در ۱۵خرداد ۱۳۴۲کاشت در ۲۲بهمن ۵۷به بار نشست.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ، حجت الاسلام ˈحمید رساییˈ پنج شنبه شب در مراسم بزرگداشت شهدای ۱۵خرداد در مسجد رضوان اهواز افزود: ۱۵خرداد سنگ بنای نهضت عظیم اسلامی بود که با معماری بی نظیر امام به ثمر رسید و نظام عقب مانده شاهنشاهی را به زباله دان تاریخ انداخت و نظام متعالی اسلامی را جایگزین آن کرد.

وی با گرامیداشت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) و آغاز زعامت مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای اظهار داشت: اگرچه ما امام عزیزنمان را در ۱۴خرداد ۱۳۶۸از دست دادیم ولی خداوند نعمت خمینی جوان را به ما عطا کرد که با گذشت ۲۵سال همچنان مشعل دار راه پرافتخار خمینی کبیر است.

حجت الاسلام رسایی ، استکبار ستیزی و سازش ناپذیری امام خمینی (ره) را از شاخصه های مهم امام راحل بیان کرد و گفت: این شاخصه مهم در مقام معظم رهبری وجود دارد و جبهه استکبار و نظام سلطه همچنان انقلاب اسلامی را بزرگترین چالش و دشمن خود می داند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ، استکبارستیزی را نشانه منحرف نشدن خط اصیل انقلاب و آرمان امام خمینی(ره) توصیف کرد و گفت: با گذشت ۲۵سال از ارتحال امام امت ، حرکت انقلاب با وجود چالش های بزرگ داخلی ، منطقه ای و بین المللی و فتنه های مختلف به راه پرافتخار خود ادامه می دهد.

وی در تبیین شخصیت الهی امام خمینی(ره) اظهار داشت:امام راحل کسی بود که هویت و معنویت و طعم شیرین اسلام و تشیع را به ما چشاند و ما از ظلمت به نور هدایت کرد.

حجت الاسلام رسایی ادامه داد: شعاع نورانیت امام در داخل جغرافیای ایران محدود نبود ، با معنویت و گرمای چنان معنویی در دنیا به وجود آورد که با گذشت ۲۵سال از ارتحال آن حضرت در کمتر نقطه ای از جهان است که در روز ۱۴خرداد مراسم عزاداری برگزار و از شخصیت و مقام ایشان تجلیل نشود.

وی استقلال خواهی را از ابعاد سیاسی و فکری امام خمینی (ره) برشمرد و گفت: نمود استقلال خواهی گاهی در مبارزه با رژیم شاه و نفی استعمار بود ، در مقطعی شرکت در رفراندوم جمهوری اسلامی بود ، در زمانی نیز مفهوم عینی استقلال در اشتغال لانه جاسوسی و ساختن کشور بود و الان در انرژی هسته ای است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: هزینه برای انرژی هسته ای و فناوری صلح آمیز اتمی هزینه برای استقلال کشور است و ما نیز به هیچ وجه حاضر به عقب نشینی در برابر قدرت های استکباری نیستیم.

وی به پافشاری مکرر مقام معظم رهبری در حفظ استقلال کشور و صیانت از دستاوردهای هسته ای کشور اشاره کرد و گفت: این دستاوردهای عظیم ملی به هیچ وجه قابل معامله نیست.

حجت الاسلام رسایی با رد تفکر برخی افراد که راه پیشرفت کشور را در اعتماد به قدرت ها می دانند اظهار داشت: ما راه پیشرفت کشور را در عدم اعتماد به قدرت های استکباری می دانیم و اگر بنای بر اعتماد داشتیم حصول به پیشرفت های عظیم علمی و فناوری امکان پذیر نبود.

وی با تبیین ˈنرمش قهرمانانهˈ که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده افزود: نرمش قهرمانانه روش است نه ایدئولوژی ؛ چیزی که مقام معظم رهبری مطرح کردند به هیچ وجه معنای سازش نیست چون ما اصلا ˈسازش قهرمانانهˈ نداریم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد ما نمایندگان مذاکرات هسته ای با حساسیت بالا پیگیری می کنیم و قطعا زیر بار حرف زور نمی رویم و در عین حال از تیم هسته ای کشورمان حمایت می کنیم و تا حالا تیم مذاکره کننده را سازش کار نخوانده ایم.