از حضور سرمایه‌گذاران در شهر اهواز استقبال می‌شود

خورنا: عضو شورای شهر اهواز گفت: کلانشهر اهواز بنابر ساختار شهری و وجود مواهب الهی همچون رودخانه کارون، میتواند به عنوان محل تمرکز سرمایه گذاران باشد.

 

مریم ابریشم‌کار در گفتو گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خوزستان – اظهارکرد: توسعه عمرانی شهر، نخستین گام حرکت به سمت توسعه و پیشرفت شهرها، است و از آنجایی که اهواز از جمله کلانشهرهای کشور است و از سویی یکی از پرجمعیت ترین شهرها محسوب می شود، بالطبع تسهیل ترافیک و عبور و مرور شهروندان، فراهم کردن امکانات و مکان های رفاهی و تفریحی از جمله پارک ها، مکان های ورزشی و همچنین کمک به ارتقا فرهنگی شهروندان از طریق احداث موزه، فرهنگسرا، کتابخانه و …، مستلزم اجرای طرح های عمرانی متناسب با اهداف مورد نظر است.

 

وی ادامه داد: طرح های عمرانی مناسبی از جمله تعریض پل سوم، زیرگذر تقاطع پهلوان- توحید، تکمیل زیرگذر شریعتی، زیر گذرخلیج فارس و روگذرهای میدان شهید بندر را که از جمله گره های ترافیکی شهر هستند، در دستور کار قرار دارد که بنا است این پروژه ها تا پایان سال ۹۳ مورد بهره برداری قرار گیرند.

 

عضو کمیسیون عمران شورای شهر اهواز خاطرنشان کرد: پارک های محله ای، باشگاه های ورزشی، و همچنین فرهنگسرا به عنوان اولویت های بعدی در سال ۹۳ هستند.

 

ابریشم‌کار افزود: از سویی توسعه شهری و تامین بودجه در نظر گرفته شده برای ارایه خدمات به شهروندان با جذب سرمایه گذار و فراهم کردن زمینه لازم برای سرمایه گذاری تسهیل می شود لذا شورای اسلامی شهر اهواز به منظور توسعه اهواز از نظر عمرانی و خدمات شهری از حضور سرمایه گذاران استقبال می کند و تلاش می کند تا زمینه مناسبی برای فعالیت آنان فراهم سازد.

 

عصو شورای شهر اسلامی اهواز گفت: متاسفانه تاکنون سرمایه گذاری در اهواز خیلی فعال نبوده و یکی از عمده ترین دلایل آن هم شاید نبود اساسنامه مدون در این خصوص در شهرداری بوده است که خوشبختانه در دوره چهارم شورای اسلامی شهر اساسنامه مربوطه با در نظر گرفتن کلیه اصول و قوانین سرمایه گذاری تدوین و مورد تصویب قرار گرفت و در شورا نیز کمیسیونی در این رابطه با عنوان امور اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت ها جهت تسهیل امور سرمایه گذاری و کمک به سرمایه گذاران در حال فعالیت است و همه کسانی که تمایل به سرمایه گذاری به صورت مستقل یا مشارکتی با شهرداری اهواز را دارند با مراجعه به شورای شهر می توانند از روند اصولی مربط به سرمایه گذاری مطلع شوند.

 

ابریشم‌کار درباره لزوم دریافت خدمات مناسب شهروندی، اظهار کرد: اهواز به دلیل وسعت و جمعیت زیاد و متاسفانه گستردگی منطقه حاشیه نشین با کمبود امکانات نسبت به تقاضای شهروندان روبرو است، به همین دلیل بی شک انتظارات شهروندان به طور صحیح برآورده نمی شود.

 

وی ادامه داد: در برخی مناطق هم به دلیل عدم همکاری شهروندان در پرداخت عوارض شهروندی عملا کمکی به شهرداری به منظور فراهم کردن امکانات مناسب برای همان مناطق هم صورت نمی پذیرد.

 

عضو کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اهواز گفت: شهرداری ها به عنوان سازمان ها یا ارگان های خودگردان، اعتبار خاصی از دولت دریافت نمی کنند و امکانات ارایه شده توسط شهرداری در واقع از پرداخت عوارض و ارزش افزوده ای که توسط شهروندان پرداخت می شود، تامین خواهد شد. لذا خواهشمندیم شهروندان با پرداخت عوارض مربوطه و از همه مهم تر با استفاده صحیح از امکانات ارایه شده توسط شهرداری به ارایه خدمات و امکانات مناسب به همه شهروندان در همه مناطق شهری، شهرداری را یاری کنند.

 

ابریشم‌کار عنوان کرد: به عنوان عضو کمیسیون خدمات شهری و نماینده مردم در شورای شهر از ارایه خدمات به حق شهری به شهروندان رضایت ندارم و امیدواریم با برنامه هایی که در کمیسیون خدمات شهری به منظور ارایه مناسب خدمات به شهروندان طراحی می شود، بتوان رضایت شهروندان را بدست آورد. همچنین از شهروندان می خواهیم که در حفظ و نگهداری حداقل امکانات و خدمات ارایه شده از سوی شهرداری نهایت دقت را داشته باشند.

 

وی درباره وضعیت جمع آوری زباله در شهر، گفت: جمع آوری زباله در اهواز علی‌رغم اینکه بسته به منطقه و محله شهری دو یا سه بار در روز انجام می شود ولی شاید به دلیل عدم توجه شهروندان برای قرار دادن به موقع و صحیح زباله در درب منزل، که معمولا ساعت ۹شب تعیین شده، نظافت شهر را دچار مشکل کرده است.

 

عضو کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اهواز خاطر نشان کرد: در بسیاری از کلان شهرها به دلیل همکاری شهروندان در جمع آوری به موقع و در ساعت مقرر، توانسته اند تعداد دفعات جمع آوری زباله را به سه بار در هفته کاهش دهند و به دنبال آن نیز در هزینه های شهرداری به مراتب صرفه جویی کنند و شهری پاکیزه تر داشته باشند.

 

ابریشم‌کار افزود: شورای شهر اهواز با هدف کاهش هزینه های شهرداری، سعی در ارتقاء آموزش های شهروندی در جهت همکاری با شهرداری به منظور پاکیزه نگه داشتن شهر و همچنین برقراری انضباط در قرار دادن به موقع زباله ها درب منازل دارد تا از این طریق محیطی مناسب و در خور شان شهروندان اهوازی فراهم کند.

 

عضو شورای شهر اهواز گفت: از شهردار کلانشهر اهواز انتظار می رود به منظور استفاده صحیح و مناسب بودجه شهرداری در همه زمینه ها از جمله عمرانی، فرهنگی، خدماتی، ترافیکی، مدیریتی و سایر موارد،از متخصصان و نیروهای توانمند در دانشگاه ها و نظرات تخصصی آن‌ها استفاده کرده و سعی کنند در تمامی امور هم چون شهرها و کشورهای پیشرفته و توسعه یافته با دیدگاه تخصصی در هر زمینه ای وارد شود.

 

ابریشم‌کار عنوان کرد: کار کردن با چنین دیدگاهی صرفه جویی در هزینه ها، دوام کار، استفاده بهینه از امکانات و اطمینان به نتیجه کار را در پی خواهد داشت و از دوباره کاری نیز جلوگیری خواهد کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *