علمدار سپاه آغاجاری و امیدیه را بیشتر بشناسید

خورنا: نامش عباس بود و علمدار سپاه آغاجاری و امیدیه بود ، در جلوی سپاه با پرچمش حرکت می کرد و دیگران با نظم پشت سرش حرکت می کردند.

به گزارش امید نیوز امیدیه ، سپاه امیدیه و آغاجاری آن روزها یک گردان منسجم را تشکیل داده بودند و در قالب گروهان های مختلف به جبهه اعزام میشدند تاریخ نامشان را به یاد دارد گردان انشراح تداعی کننده روزگاران حماسه و ایثار است ، گردان خط شکن لقب این گردان بود چرا که شهدایش برای شکستن خط جهاد از جان گذشتند و همین شد که اولین ها در دفاع مقدس از این گردان آسمانی شدند.

اولین شهید جنگ ، اولین گردان خط شکن ، اولین کسی که سربند یازهرا بست و…

یکی از این شهیدان بنام که به علمدار سپاه آغاجاری و امیدیه معروف بود شهید عباس سلیمانزاده بود که با بستن اولین پیشانی بند یا زهرا (س) نام خود را جاودانه کرد.

نامش عباس بود و علمدار سپاه آغاجاری و امیدیه بود در جلوی سپاه با پرچمش حرکت می کرد و دیگران با نظم پشت سرش حرکت می کردند. سپاه آغاجاری – امیدیه در دارخوین و منطقه عملیاتی مستقر بود و منتظر عملیات خرداد سال ۱۳۶۰ با آن هوای گرم جبهه تا موقع اذان می شد – با صدای بلند اذان می گفت و همه برای نمازمی شتافتند او در عملیات فرماندهی کل قوا و به همراه تعدادی از دوستانش  آسمانی شد.

آری حیف بود عباس  و دوستانش در بستر بمیرند، یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *