بررسی مسائل کشاورزی شهرستان اندیمشک

خورنا : به منظور بررسی چالش ها و ارائه راهکار جهت حل مشکلات بخش کشاورزی شهرستان، نشستی باشرکت شورای کشاورزان شهرستان، حمیدرضا گودرزی فرماندار و عیسی دارایی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در سالن اجتماعات اداره کشاورزی اندیمشک برگزار شد.

در ابتدای این نشست محمدجعفر آفرین مدیر جهاد کشاورزی شهرستان، گزارشی از کارکرد یک ساله این مدیریت در بخش های کشاورزی و دامداری ارائه کرد و سپس کشاورزان مناطق مرکزی و الوار مشکلات و معضلات خود را به مدت ۲ساعت و نیم با مسئولان در میان گذاشتند.

بر اساس این گزارش؛ از عمده ترین مسائل مطروحه می توان به «لزوم رسیدگی به معضل کمبود آب، لزوم نظارت بیشتر جهاد کشاورزی بر بذرها و نحوه کاشت، داشت و برداشت، لزوم پرداخت مبلغ واقعی خسارات از سوی بیمه ها، لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای تعیین نوع کشت و جلوگیری از زیان کشاورزان بر اثر اشباع بازار از یک کشت خاص»، اشاره کرد.

گفتنی است؛ تشکیل اتاق فکر از مهمترین توافقات به عمل آمده در این نشست بود که به تأیید مسئولان و کشاورزان رسید.

همچنین نشست شورای کشاورزی عصر دیروز در جهاد کشاورزی تشکیل شد.

نشست شورای کشاورزی شهرستان نیز با حضور مهندس گودرزی و سردار دارایی تشکیل و مسائل مربوطه مورد بررسی قرار گرفت.

فرماندار اندیمشک در نشست شورای کشاورزی شهرستان گفت: هر مدیر برای تصمیم گیری نیاز به اشراف بر کار خود دارد در غیر اینصورت نمی تواند تصمیم بگیرد.

حمیدرضا گودرزی به تشریح برخی مشکلات و مسائل در حوزه کشاورزی شهرستان پرداخت.

وی افزود: تمام تلاشم را خواهم کرد که به مردم دروغ نگویم و اگر نتوانم کاری انجام دهم صادقانه به این امر اعتراف خواهم کرد.

فرماندار اندیمشک در پایان تأکید کرد: امسال سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی است و اگر می خواهیم با عزم ملی و مدیریت جهادی کنیم به سراغ بخش کشاورزی رفته و به یک تصمیم جمعی برسیم که بتوانیم کارها را به انجام برسانیم.