درخشش عکاسان اهوازی در جشنوراه ملی عکس دوربین نت

خورنا: عکاسان اهوازی حضوری پر رنگ در ششمین جشنواره ملی عکاسی دوربین نت داشتند که خبرنگار خبرگزاری مهر خوزستان از جمله برگزیدگان در این جشنواره بود.

دبیر نمایشگاه جشنواره عکس دوربین نت در گفتگو با خبرنگار مهر درباره حضور عکاسان اهوازی در این جشنواره گفت: همواره حضور اهوازی ها خیلی پررنگ بوده و همیشه خیلی خوب در این جشنواره شرکت می کنند.

احسان رافتی افزود: عکس های رسیده از اهواز از آئین ها، رودخانه، پل و طبیعت بود اما عکس های ارسالی از رودخانه کارون و پل بیشتر بودند.

رافتی اظهار کرد: قاسم منصور آل کثیر، نیما ارزانی بیرگانی، مازن هواشم، آئین سبزی وند و محسن درگاهی از عکاسانی بودند که عکس هایشان برگزیده و در نمایشگاه بر روی دیوار رفتند که عکس محسن درگاهی مورد استقبال بسیاری قرار گرفت.

به گفته وی، آئین سبزی وند و حامد ایلخانی نیز عکس های خوبی از کارون ارسال کردند.

دبیر نمایشگاه جشنواره عکس دوربین با بیان اینکه هیئت انتخاب یک هفته تمام از بین ۷۰۰ عکاس توانست ۲۸۸ عکاس را راهی نمایشگاه کند، افزود: ابتدا عکسهایی با سوژه های تکراری و روزمره حذف شدند. عکس‌ها در چندین مرحله داوری شد که در نهایت و مرحله آخر هیئت انتخاب عکسهایی که ادیت خوبی نداشتند را حذف کرد تا بتواند به تعداد عکاس‌های کمتری برسد.

به گفته وی، در آخر طبق نظر برگزارکننده باید ۲۰۰ عکاس به مرحله نمایشگاه می رسیدند که به ۲۸۸ عکاس افزایش یافت. از بین عکسهای رسیده ۲۸۳ عکاس با ۲۸۳ فریم عکس و چهار عکاس با چهار مجموعه عکس در بخش آزاد حضور دارند.

وی همچنین توضیح داد: فراخوان ششمین نمایشگاه عکس سال دوربین نت بهمن سال گذشته منتشر شد و نمایشگاه همزمان با مراسم دهمین سال تولد دوربین نت در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) برگزار شد.

دبیر نمایشگاه جشنواره عکس دوربین نت گفت: عکس های ۲۸۸ عکاس که عکس هایشان در نمایشگاه راه یافته بودند در کتابی جداگانه نیز چاپ شدند و علاقمندان می توانند این کتاب را به صورت آنلاین خریداری کنند.

به گزارش مهر، قاسم منصور آل کثیر از خبرنگاران خبرگزاری مهر خوزستان از برگزیدگان در این جشنواره بود.

گفتنی است در این جشنواره کیارنگ علائی، مجید سعیدی، آلفرد یعقوب زاده، کامران جبرئیل که دبیر ادیتور تمامی عکاسان اسوشیتدپرس AP در خاورمیانه را بر عهده دارد، یونس محمد که عکس هایی از جنگ سوریه ارسال کرد، حسین فاطمی، جاوید نیک پور، حمید فروتن و … از شرکت کنندگان برجسته این جشنواره عکس بودند.