مردم اهواز را قربانی صنعت نیشکر نمی‌کنیم

خورنا: معاون عمرانی استانداری خوزستان با انتقاد از وضعیت انتشار نامطبوع از شرکت تولید الکل رازی وابسته به توسعه نیشکر گفت: مردم شهر اهواز نباید قربانی پیشرفت صنعت نیشکر شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، احمد سیاحی بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی عامل انتشار بوی نامطبوع در کلانشهر اهواز با اعلام این مطلب اظهار کرد: با توجه به اینکه اداره کل محیط زیست استان خوزستان به عنوان متولی محیط زیست تشخیص داده  که منشا بوی نامطبوع در سطح کلانشهر اهواز ناشی از ماده تولید شده از کارخانه الکل‌سازی به نام «ویناس» است؛ این کارخانه موظف است این مشکل را در کوتاه ترین زمان ممکن حل کند.

وی با بیان اینکه در تمام دنیا صنعت در خدمت مردم است خاطرنشان کرد: اجازه نخواهیم داد مردم شهر اهواز قربانی صنعت نیشکر شوند.

معاون عمرانی استانداری خوزستان در ادامه تصریح کرد: ما به مدیران شرکت هشدار می‌دهند این موضوع رسیدگی و حل کنند و در صورت ادامه وضعیت تا ۱۵ روز آینده و عدم ارایه برنامه زمان‌بندی شده شرکت الکل‌سازی رازی تعطیل خواهد شد.

وی گفت: این شرکت تا دوشنبه هفته آینده مهلت دارد برنامه زمان بندی برای حل این مشکل را به استانداری خوزستان اعلام کند.

سیاحی گفت: شرکت نیشکر و صنایع جانبی تا کنون فعالیت های بسیاری را در استان خوزستان داشته و ظرفیت‌های خوبی در این استان ایجاد کرده است اما نمی‌توان به دلیل اهمیت این صنعت مشکلات زیست محیطی آن را نادیده بگیریم.

وی با بیان اینکه متاسفانه برخی از صنایع بدون اخذ مجوز اقدام به فعالیت می‌کنند و فعالیت آنها مشکلاتی برای محیط زیست ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: از این پس اجازه نخواهیم داد هیچ صنعتی در استان خوزستان بدون اخذ مجوز‌های زیست محیطی آغاز به کار کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *