اجرای برنامه‌های اجرایی تابستان در رامشیر

خورنا: مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رامشیر از اجرای برنامه‌های تابستانه امسال این کانون خبر داد.

شهناز قنواتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رامشیر اظهار کرد: مربیان کانون پرورش فکری رامشیر با هدف برپایی کلاس‌های علمی برای کودکان و نوجوانان، با کاغذ اسکلت بدن انسان را ساختند.

وی افزود: همزمان با آغاز فعالیت‌های اوقات فراغت کانون استان خوزستان مربیان این مرکز با ساخت اسکلت کاغذی بدن انسان، آماده برپایی کارگاه‌های علمی ویژه اوقات فراغت کودکان و نوجوانان رامشیری شدند.

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رامشیر با بیان این که این اسکلت در ۱۰ برگ مقوایی بزرگ طراحی شده بود؛ در سه روز توسط مربیان مرکز مونتاژ شد و آماده بهره‌برداری در کلاس‌های علمی است.

وی اضافه کرد: کودکان و نوجوانان در این فعالیت علمی با استخوان‌های گونه چپ و راست، پیشانی، فک تحتانی، ترقوه چپ، قسمت فوقانی جناق و دیگر استخوان‌های بدن انسان آشنا می‌شوند.

این مسئول فرهنگی، فعالیت علمی را یکی از برنامه‌های اجرایی این مرکز در تابستان ۹۳ معرفی کرد و افزود: فعالیت علمی در کانون جریانی است که در پی شناخت حقیقت، سیر تکاملی خود را طی می‌کند و بیش از آنکه به یک سری قوانین و احکام بی چون و چرا منجر شود که نتیجه‌اش پرورش روحیه تحقیق و جستجوگری در کودکان و نوجوانان درباره‌ی نظام هستی و نحوه استفاده بهینه از مخلوقات است.

وی، آموزش حقایق و مفاهیم علوم، آشنا کردن کودکان و نوجوانان با روند علمی و رشد تفکر خلاق و کسب مهارت در حل مسئله را از اهداف برگزاری فعالیت علمی در این مرکز عنوان کرد و یادآور شد: رشد استعدادها، علایق و تفاوت‌های فردی و ارتباط بین علوم و سایر فعالیت‌های کودک و نوجوان دیگر اهداف این فعالیت هستند.