انهدام بیش از ۲ هزار قلیان در حوزه فعالیت دانشکده علوم پزشکی آبادان

خورنا: مدیر گروه بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی آبادان از انهدام ۲ هزار و ۳۱۹ کوزه قلیان در حوزه فعالیت این دانشکده به بهانه فرا رسیدن هفته بدون دخانیات خبر داد.

جعفر ربیهاوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: همه ساله به مناسبت سالروز جهانی بدون دخانیات (۳۱ ماه می میلادی) هفته ملی بدون دخانیات در کشور ما برگزار می‌شود.

وی افزود: شعار جهانی این روز امسال «افزایش مالیات بر دخانیات برای کاهش مرگ و بیماری» و شعار این هفته در داخل کشور که مصادف با چهارم خرداد تا ۱۰ خردادماه سالجاری است «زندگی عاری از دخانیات با خودمراقبتی» است.

مدیر گروه بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی آبادان ضمن اعلام مطلب فوق اضافه کرد: در سال ۹۲ در حوزه فعالیت دانشکده علوم پزشکی آبادان سعی شد با استفاده از امکانات محلی و رسانه‌ای موجود نسبت به آموزش و آگاهی افراد به مخاطرات استعمال دخانیات به ویژه توتون‌های اسانس‌دار (معسل) اقدام شود.

وی از برنامه‌های اجرا شده در همین خصوص در سال گذشته گفت و افزود: سه برنامه در صدا و سیمای مرکز آبادان، ۲۴ جلسه با اصناف مرتبط، تهیه و نصب بیش از ۲۹ بنر و پلاکارد در سطح مناطق پرتردد، آموزش چهره به چهره در سطح مدارس و آموزشگاه‌ها به بیش از ۲هزار نفر و طرح موضوع بطور مستمر در جلسه‌های شورای سلامت و کمیسیون نظارت بر بازار از جمله این برنامه‌ها بود.

ربیهاوی خاطرنشان کرد: با افراد متخلف در این زمینه برخورد قانونی به‌عمل آمد و ۹۵ واحد متخلف به مقامات قضایی معرفی، ۸۹ واحد پلمب و ۱۴۹ مورد اخطاریه کتبی صادر شد.

وی در پایان تصریح کرد: تعداد ۲هزار و ۳۱۹ کوزه قلیان از سفره‌خانه‌ها، قهوه‌خانه‌ها، پارک‌ها و میادین جمع‌آوری و پس از اخذ مجوزهای لازم منهدم شدند.
– See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930304000570#sthash.SqJav0bW.dpuf