سعید جلیلی در جمع نمازگذاران خرمشهر چه گفت؟

خورنا: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری گفت: حماسه اقتصادی مانند حماسه دفاع مقدس با عزم ملی و مدیریت جهادی شکل می گیرد.

به گزارش یکشنبه خبرنگار ایرنا،  سعید جلیلی  در جمع نمازگزاران خرمشهر در مسجد جامع این شهر افزود: فتح خرمشهر بر گرفته از ایمان رزمندگان حماسه و مقاومت خرمشهر بود و نشان داد که پیروزی بدون مقاومت بدست نمی آید.

وی اقتصاد مقاومتی را اقتصاد پیشرفت خواند و اظهار کرد: باید موانع پیشرفت را شناسایی و از سر راه برداشت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: عزم ملی و مدیریت جهادی دو مولفه ای بودند که در حماسه دفاع مقدس نقش آفرینی کردند.

وی تصور غلط دشمن مبنی بر جلوگیری از پیشرفت ایران با فشار اقتصادی را یادآور شد و گفت: با مدیریت جهادی می توان شرایطی را فراهم کرد که تک تک جوانان و آحاد جامعه نه تنها به دنبال کار بروند بلکه کارآفرین شوند.

جلیلی اضافه کرد: دستگاه های دولتی در مدیریت جهادی باید به سراغ مردم بروند و مشکلات آنها را حل کنند.

وی در خصوص ظرفیت های استان خوزستان گفت: استان خوزستان علاوه بر داشتن موقعیت های کشاورزی در حوزه دریا و صنعت می تواند تولید ثروت، اشتغال و کار کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بر لزوم وحدت و همدلی مسوولان و مردم تاکید کرد و افزود: یکی از میراث بزرگ شهدا وحدت و همبستگی است.

وی اظهار کرد: امروز به برکت اسلام به رغم وجود تنوع سیاسی و قومی در ایران نوعی انسجام، وحدت و همبستگی اساسی با محوریت ولایت فقیه شکل گرفته که فرصت بسیار بزرگی برای کشور است.

جلیلی افزود: باید با تشکیل کارگروه های تخصصی به شناسایی امکانات، ظرفیت ها و استعدادها در نقاط مختلف کشور پرداخت و در تمام عرصه های اقتصادی از آنها استفاده کرد.

وی گفت: امید است با همدلی دولت، مجلس و مردم بتوانیم پیروزی های بزرگ بیشتری مانند فتح خرمشهر برای ایران اسلامی بدست آوریم.