در دیدار با اعضای انجمن های اسلامی دانشگاه چمران اهواز(شورای احیاء)؛

کیانوش راد: دولت احمدی نژاد دانشگاه را تبدیل به پادگان کرد

خورنا_ سارا ممبینی: اعضای انجمن های  اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز (شورای احیاء) با دکتر محمد کیانوش راد  دیدار و گفتگو کردند و دغدغه های خویش را با وی در میان نهادند .

به گزارش خبرنگار خورنا از اهواز، دکتر محمد کیانوش راد  در این نشست دوستانه  کار جمعی و گروهی  را سبب شکوفایی توانایی های فردی دانست وافزود: با انجام فعالیت های  جمعی ، شخصیت یک فرد شکل گرفته و تعدیل می شود و حسن کار تشکیلاتی  آموختن تصمیم گیری مشارکتی است که در زندگی آینده ی جوانان تاثیر گذار است .

نماینده ی مردم اهواز در مجلس ششم با اشاره به  سابقه و هویت انجمن های اسلامی ،  تشکل  انجمن  اسلامی را دارای  هویت روشنفکری دینی دانست  و اظهار داشت : جریان روشنفکری دینی همواره  بر آزادی ،دموکراسی و حقوق بشر تاکید داشته و حق فعالیت مخالفان و رقبای خود را به رسمیت می شناسد .

وی ادامه داد : انجمن اسلامی مظهر آزادی خواهی است . دانشجویان تا کنون هزینه های مختلفی را پرداخته اند و استقامت جوانان دانشجو همیشه چراغ فروزان حرکت ضد استبدادی در ایران بوده است .

عضو شورای عالی بنیاد باران ،اصلی ترین خصلت دانشجویی را  داشتن تفکر ضد  استبدادی ، شجاعت ،  نگرش علمی ، اصالت به کار جمعی و تشکیلاتی و استقلال فکری دانست و گفت : آزادی خواهی و ضدیت با استبداد همواره دانشجویان را در مسیر اصلاح طلبی قرار داده است .

دکتر محمد کیانوش راد در عین حال گفت : دانشجویان نباید تحت قیمومیت هیچکس قرار بگیرند و کسانی که در خارج از دانشگاه سعی در حذف انجمن اسلامی دانشجویان را دارند علیرغم صرف هزینه های هنگفت و حمایت برنامه ریزی شده از خارج از دانشگاه ، فاقد نفوذ کافی در دانشگاه هستند . تلاش این عده برای ماندن در دانشگاه مساوی با حذف انجمن های اسلامی است ولی این جریان هیچگاه نتوانسته جریان آزادی خواهی در دانشگاه را حذف کند .

نماینده ی مردم اهواز در مجلس ششم با اشاره به عملکرد دولت نهم و دهم در دانشگاه ها تصریح کرد: در دولت احمدی نژاد دانشگاه ها به فضاحت کشانده شد.احمدی نژاد دانشگاه  را تبدیل به پادگان کرد و از اتاق رئیس دانشگاه تا همه ی قسمت ها دوربین های مخفی و آشکار نصب شده بود . خوشبختانه تا حدی فضای امنیتی و پلیسی در دانشگاه کم شده است اما هنوز باید دانشجویان برای گشایش فضای سیاسی تلاش کنند .

وی خطاب به دانشجویان افزود : تا زمانی که به نام انجمن اسلامی فعالیت می کنید باید طبق قوانین تعریف شده  در انجمن های اسلامی قدم بردارید و در پیگیری عقاید خود با صلابت عمل کنید و محکم و استوارو با تکیه بر میراث گذشته ی هویتی خویش ، تلاش کنید و از دادن هزینه در این راه نیز هراسی نداشته باشید زیرا مردم قدردان فداکاری های دانشجویان بوده و هستند . در عین حال دکتر کیانوش راد  به اعضای انجمن های اسلامی  اطمینان داد که دولت از فعالیت تشکل ها حمایت خواهد کرد .

همچنین در این نشست شکرالله کلاه کج و حبیب امانی پور ، دو تن ازاعضای انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران  اهواز با ارائه ی تحلیلی از روند فعالیتها در  انجمن های اسلامی بر عزم  جدی اعضا انجمن برای تداوم فعالیتها و پیگیری مطالبات دانشجویان تاکید کردند .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • جاويد بسم الله الرحمن الرحيم خيلى خوشحال شدم که اين خبر را شنيدم... انشالا که شوراى احياى انجمن اسلامى موفق شود جو دانشگاه چمران را به حالت طبيعى خود بازگرداند و از دست افراطيون نجات دهد...