نرخ بلیط دوسویه خط دریایی خرمشهر ـ بصره تعیین شد

خورنا: مدیرعامل شرکت کشتیرانی والفجر گفت: نرخ بلیط دوسویه خط دریایی خرمشهر ـ بصره ۱۷۰ هزار تومان تعیین شده است.

ابراهیم عزیزآبادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در خرمشهر اظهار کرد: شرکت کشتیرانی والفجر بر اساس رسالت ۳۰ ساله هدف خود را برقراری خطوط مسافربری دریایی برای ایجاد ارتباط با سایر کشور‌ها از جمله کشورهای حاشیه خلیج فارس تعیین کرده است.

وی در ادامه مزیت سفرهای دریایی را برشمرد و عنوان کرد: گردشگری دریایی به علت وجود تنوع دریایی از جاذبه گردشگری بیشتری نسبت به سایر سفر‌ها برخوردار است.

عزیز آبادی ادامه داد: این نوع گردشگری علاوه بر خود سفر لذت بردن از مناظر دریا و رودخانه را برای مسافران ممکن می‌سازد.

وی در ادامه به ایجاد خطوط مسافربری دریایی خرمشهر به بصره اشاره کرد و اظهار داشت: در راستای تحقق این هدف در مذاکرات با کشور عراق مبنی بر برقراری خطوط کشتیرانی ایران در بصره و پس از جلب موافقت طرف عراقی این خطوط افتتاح و آغاز به کار کرده است.

مدیرعامل شرکت کشتیرانی والفجر محل‌های تهیه بلیط برای تردد از این راه را باجه‌های فروش بلیط و کنسولگری سفارت ایران اعلام کرد و ادامه داد: این یک خط مسافربری است و زیر نظر هیچ نهادی نیست و برای استفاده از این خط تنها داشتن ویزا و تایید گذرنامه نیاز است.

وی بهای بلیط سفر دریایی به بصره را بین ۱۷۰ هزار تومان اعلام کرد و توضیح داد: در حال حاضر بهای بلیط دو سویه رفت و برگشت عادی ۱۷۰ هزار تومان و بهای بلیط دو سویه درجه یک ۱۸۰ هزار تومان تعیین شده است.

ابراهیم عزیزآبادی تعداد دفعات تردد به بصره را بیش از ۲۰ بار در هفته عنوان کرد و افزود: شرکت کشتیرانی والفجر در نظر دارد علاوه بر افزایش تعداد سفر‌ها از شناورهای بزرگتری استفاده کند و حتی این آمادگی را داریم که تعداد سفر‌ها به بصره را به روزی دو تا سه بار افزایش دهیم.

وی در پایان تعداد مسافرانی که از طریق خط دریایی خرمشهر عازم عراق شده‌اند را حدود یکهزار نفر برآورد کرد و گفت: با توجه به بعد مسافت این سفر حدود یک یا دو ساعت با احتساب تخلیه مسافر به طول می‌انجامد و تا کنون تعدادی بالغ بر یک هزار نفر از خرمشهر عازم بصره شده‌اند.