فقط ۱۵میلیون نفر شرایط دریافت یارانه را دارند

خورنا: رییس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران گفت: از نظر ما فقط ۱۵ میلیون نفر در کشور شرایط دریافت یارانه نقدی را دارند و اصرار دولت برای پرداخت یارانه نقدی به همه مردم منطقی نیست.

اسدالله عسگراولادی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن ابراز نگرانی از احتمال افزایش نرخ تورم بیان کرد: دولت تصمیم دارد نرخ تورم را در سال جاری به ۲۵ درصد برساند اما با سیاست‌هایی که درحال حاضر اتخاذ کرده بعید است به این هدف برسد.

وی ادامه داد: پرداخت یارانه نقدی به شکل فعلی از سوی دولت به همه مردم باید هر چه سریع‌تر متوقف شود، وگرنه افزایش نقدینگی در بخش‌های غیر تولیدی تورم‌زا است.

عسگراولادی افزود: در فاز دوم هدفمندی‌ یارانه‌ها این نگرانی وجود دارد که نرخ تورم حتی به ۳۰ درصد هم برسد.

او خاطرنشان کرد: ما هر آنچه لازم بود برای بهبودهای اقتصاد کشور به دولت گفته‌ایم. حال این که دولت اصرار دارد به همه مردم یارانه دهد دیگر جای حرفی برای ما باقی نمی‌گذارد.

وی در پایان با بیان این‌که پرداخت یارانه نقدی به شکل فعلی باید در سال جاری متوقف شود گفت:‌ در غیر این صورت هدفگذاری‌ها برای کاهش نرخ تورم تا ۲۵ درصد محقق نمی‌شود.

به گزارش ایسنا، در آستانه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها و پس از درخواست دولت از مردم برای ثبت نام مجدد یارانه در فروردین ماه امسال حدود ۷۳ میلیون سرپرست خانوار برای دریافت یارانه ثبت نام کردند و حدود دو میلیون و ۴۰۰ سرپرست خانوار نیز انصراف دادند. با وجود این‌که دولت هشدار داده بود که ثبت‌نام کنندگانی که اطلاعات اقتصادی واقعی خود را درج نکنند جریمه خواهد کرد ولی بررسی صحت و سقم اطلاعات یارانه‌ای مردم هنوز به پایان نرسیده و تمامی ۷۳ میلیون ثبت‌نام کننده، یارانه ماه اردیبهشت را دریافت کردند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • یک معلم یک دلسوز بازهم جیب مردم بلا گردان ناتوانی مدیران اگر علم مدیریت و اقتصاد این که برای هر برنامه ای سراغ مردم رویم مباشران خوانین و شیوخ قاجاریه رامدیران لایقی بودند چون آنها بهتر می توانستند جیب مردم را خالی کنند