عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری:

خدا رهبری را حفظ کند اما به هر حال باید برای بعد از ایشان به فکر باشیم

خورنا: عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری گفت: خدا رهبری را حفظ کند و به ایشان طول عمر دهد انشاالله. اما به هر حال باید برای بعد از ایشان به فکر باشیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، حجت الاسلام قربانعلی دری نجف آبادی که پیش از ظهر امروز یکشنبه در حاشیه همایش فرهنگ، عزم ملی و مدیریت جهادی در شیراز و در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، انتخابات آتی مجلس خبرگان رهبری را پر اهمیت توصیف کرد و افزود: مردم باید برای انتخاب نمایندگان این مجلس با هوشیاری هر چه تمام‌تر و تدبیر حکیمانه عمل کنند و به جایگاه این نهاد توجه کامل داشته باشند.

وی افزود: مردم باید با تدبیر و اعتماد به نیروی جوان انتخابی را انجام دهند که به جایگاه این مجلس که بزرگانی چون شهید دستغیب، شهید مدنی، آیت الله مشکینی در آن حضور داشته‌اند خدشه‌ای وارد نشود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: نمایندگان آتی مجلس خبرگان رهبری باید در کنار شرط اجتهاد از سطح آگاهی بالا، عقلانیت و محبوبیت برخوردار باشند.

وی تجربه انتخاب مقام معظم رهبری را به عنوان رهبر انقلاب پس از رحلت امام خمینی (ره) تجربه موفقی دانست و افزود: این انتخاب خبرگان رهبری انتخابی بود که همه اقشار جامعه به راحتی آن را پذیرفتند.

دری نجف آبادی حضور بانوان را به عنوان نمایندگان مجلس خبرگان رهبری منوط به اصلاح قانون دانست و افزود: به نظر من اگر خواهری شرایط کاندیداتوری در این انتخابات را داشته باشد ایرادی ندارد که در انتخابات مجلس خبرگان شرکت کند.