صدور مجوز پروانه صید به صیادان هندیجانی

به گزارش خورنا به نقل از فارس، بهروز فرج الهی اظهار داشت: تعدادی از صیادان هندیجانی که فاقد پروانه صید دراین شهرستان هستند از مهرماه مجوز پروانه آنان صادر خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: در جلسه‌ای  که اخیراً با مدیرکل شیلات استان خوزستان داشتیم موفق به صدور مجوز پروانه برای صیادان هندیجانی شدیم که صیادان از اول مهرماه می‌توانند برای دریافت مجوز به شیلات هندیجان مراجعه کنند.
فرماندار هندیجان افزود: طرح پرورش ماهی ومیگوی در هندیجان به وسعت یک‌هزار هکتار عملیات مطالعاتی آن اتمام رسیده وتملک زمین از سازمان منابع طبیعی انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: کلیه امور اداری این مرکز در حال حاضر توسط شیلات استان انجام گرفته و آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است.
فرج‌الهی با دعوت ازتمام سرمایه گذاران استانی و کشوری برای فعالیت در بخش پرورش ماهی و میگو در هندیجان تصریح کرد: علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در این بخش می‌توانند با مرجعه به شیلات استان یا شهرستان هندیجان موافقت‌نامه را دریافت تا بتوانند در طرح پرورش ماهی ومیگو در این شهرستان سرمایه گذاری کنند.
وی خاطرنشان کرد: در صورت فعال شدن بخش پرورش ماهی و میگو در هندیجان میزان اشتغال‌زایی در این شهر افزایش جدی خواهد یافت.
فرج الهی در ادامه از وضعیت فعالیت شهرک صنعتی شهرستان هندیجان انتقاد کرد و اظهار داشت: متاسفانه تا این لحظه گامی برای راه اندازی شهرک صنعتی برداشته نشده و امیدواریم برای فعال شدن این شهرک، مسئولان شهرک‌های صنعتی در استان  قدم‌های موثری برای راه‌اندازی وسرمایه گذاری در آن بردارند تا بتوان اشتغالزایی را برای جوانان و افراد جویای کار در این شهرستان محروم فراهم کرد.
فرماندار هندیجان گفت: گمرک بندر سجافی هندیجان یکی از گمرکات بزرگ در کشور واستان خوزستان قرار دارد با توجه سرمایه گذاری در گمرک این بندر با دعوت از سرمایه گذران می توان در توسعه واشتغالزایی ایجاد شغل نمود

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *