با چهارمین پیروزی در ماهشهر؛

دومین قهرمانی متوالی پتروشیمی در لیگ برتر بسکتبال رقم خورد/ ماهشهری ها جام را بالای سر بردند

خورنا: تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام با برتری برابر مهرام در پنجمین فینال لیگ برتر به عنوان قهرمانی دست یافت.

به گزارش خورنا از ماهشهر، دیدار پنجم تیم‌های پتروشیمی و مهرام در فینال لیگ برتر بسکتبال عصر امروز از ساعت ۱۷ در تالار بسکتبال اندیشه ماهشهر آغاز شد.

در این دیدار که بدون تماشاگر برگزار شد، پتروشیمی میزبان با ترکیب گیبسون، کامرانی، آفاق، ارسلان کاظمی و سیمانوویج وارد میدان شد و در سوی دیگر مصطفی هاشمی مهرام را با ترکیب فرید اصلانی، داورپناه، ساهاکیان، نیکخواه بهرامی و حامد حدادی به زمین فرستاد.

بازی در حالی آغاز شد که نخستین خطا روی حامد حدادی انجام شد و او با ۲ پرتاب مهرام را صاحب نخستین امتیاز کرد.

مهرامی‌ها بازی را بهتر از حریف خود آغاز کردند و ۶ بر صفر پیش افتادند. در ادامه ارسلان کاظمی با یک حرکت خوب اولین امتیاز پتروشیمی را به ثبت رساند.

اعتراضات به داوری از همان ابتدای کار آغاز شد و در صحنه‌ای مهرامی‌ها نسبت به عملکرد داور معترض بودند.

شوت ۳ امتیازی صمد مهرام را پیش انداخت اما باز هم ارسلان کاظمی با ۲ امتیاز حساب کار را ۱۳ بر ۹ کرد. پس از آن در نخستین تعویض بهنام یخچالی به جای مهدی کامرانی وارد میدان شد.

در ادامه کار مهرام با نفوذهای صمد نیکخواه بهرامی و عملکرد خوب حامد حدادی زیر حلقه همچنان به پیشتازی خود ادامه می‌داد و در پتروشیمی هم گیبسون امتیازهای خوبی را برای برزیل کسب می‌کرد. در نهایت مهرام توانست کوارتر نخست را ۲۸ بر ۲۰ پیروز شود.

در کوارتر دوم گیپسون با دو پرتاب موفق ۳ امتیازی خود امتیازهای عقب‌افتاده پتروشیمی را تا حدود زیادی جبران کرد اما در ادامه باز هم صمد و حدادی برای مهرام خوب کار کردند و اختلاف را به صفر کردند.

مهرام از حریفش بهتر کار می‌کرد اما شاگردان مهران حاتمی در تیم میزبان تمرکز کافی در زمین نداشتند و اختلاف همچنان در حال افزایش بود. در حالی که ۸ دقیقه گذشته بود حاتمی پس از اینکه تیمش در امتیازآوری ناموفق بود و در دفاع خوب کار نمی‌‌کرد درخواست وقت استراحت کرد تا حدودی از فشار مهرام کاسته شود.

در ادامه کار خطای کامرانی روی حدادی او را سه فوله کرد اما خودش بلافاصله در یک پرتاب سه امتیازی موفق شد پتروشیمی را به امتیاز ۳۳ رساند. در حالی که ۳۰ ثانیه تا پایان این کوارتر وقت باقی مانده بود حامد حدادی پس از اینکه خطایش اعلام شد با دست زدن نسبت به عملکرد داوران اعتراض کرد اما همین بازیکن در ۲ ثانیه پایانی با یک پرتاب ۳ امتیازی خوب مهرام را به امتیاز ۵۷ رساند. هرچند مهرام در این کوارتر خوب بازی کرد و توانست ۲۹ بر ۳۰ به پیروزی برسد.

کوارتر سوم در حالی آغاز شد که دو تیم تا ۲ دقیقه اول هیچ امتیازی را کسب نکردند اما به یکباره موتور گلزنی پتروشیمی روشن شد و آنها توانستند تا دقیقه ۴، ۱۰ امتیاز را از مهرام بگیرند و اختلاف را به حداکثر برسانند.

مهرام سردرگم بازی می‌کرد و این پتروشیمی بود که تیم برتر محسوب می‌شد در حالی که دو تیم در وقت استراحت به سر می‌بردند به یکباره صدای مهیبی در بلندگوی سالن به صدا درآمد که این اتفاق باعث وحشت هر دو تیم شد. صمد نیکخواه بهرامی از این کار به شدت عصبانی شده بود و سیمی که در کنار نیمکت مهرام قرار داشت را پاره کرد و به شدت اعتراض کرد. مشخص نبود این صدا چطور به یکباره ایجاد شد.

حساب کار ۶۷ بر ۶۲ بود که گیبسون با یک پرتاب ۳ امتیازی فوق‌ا‌لعاده توپ را داخل سبد مهرام کرد تا اختلاف به ۲ امتیاز برسد. حامد حدادی با خطایی که انجام داد تعداد گل‌های خود را به ۴ رساند تا مهرامی‌ها با استرس بیشتری کار را دنبال کنند. پتروشیمی مزد عملکرد موفق خود را در پایان با برتری ۳۱ بر ۱۴ گرفت تا دو تیم در پایان وقت سوم در امتیاز ۷۱ بر ۷۱ مساوی شوند.

در حالی که نیمه نخست سالن بدون تماشاگر بود در نیمه دوم افرادی وارد سالن شدند که بیشتر به تماشاگران شباهت داشتند و به شدت پتروشیمی را تشویق می‌کردند.

کوارتر چهارم اوج هیجان بازی بود، دو تیم با دقت بیشتری کار می کردند، مسئولان برگزاری پس از اعتراض مهرامی ها تماشاگرانی که وارد سالن شده بودند را به بیرون هدایت کردند اما باز هم عده ای بودند که پس از گلزنی پتروشیمی به شدت تشویق می کردند، حساب کار ۸۱ بر ۸۰ بود که صمد با یک خطای دیگر ۴ فوله شد و کار مهرام را سخت کرد، ۵ دقیقه مانده بود کامرانی از پتروشیمی با دریافت پنجمین خطا از بازی بیرون رفت،

برتری پتروشیمی ادامه داشت تا اینکه حدادی با یک حرکت خوب زیر سبد اختلاف را به دو امتیاز رساند و پس از آن با یک شوت دیگر همه چیز در امتیاز ۸۶ بر ۸۶ برابر شد، گیبسون که برای پتروشیمی عالی کار کرده بود ۳ امتیاز حساس را برای این تیم کسب کرد و تیمش را باز هم پیش انداخت، در ادامه کار حساسیت بسیار بسیار بالا رفته بود و اصلانی با یک سه امتیازی خوب مهرام را از حریفش پیس انداخت، اما آفاق با پرتاب دو امتیازی در ۲۴ ثانیه پایانی حساب کار را ۹۱ بر ۹۱ کرد، تا در پایان دو تیم برای پیروزی در وقت های اضافی تلاش کنند.

در وقت اضافه در حالی که ۲ دقیقه گذشته بود هیچ امتیازی برای دو تیم کسب نشد و همه چیز برابر بود، سینانوویچ هم با دریافت پنجمین خطا از زمین اخراج شد.

سرانجام گیبسون دو امتیاز برای پتروشیمی کسب کرد تا حساب کار ۹۳ بر ۹۱ شود و پس از آن اصلانی بازی را مساوی کرد و حساسیت بالاتر رفت.

در حالی که حساب کار ۹۹ بر ۹۷ به سود پتروشیمی بود حدادی نتوانست از دو پرتاب خود استفاده کند و گیبسون باز هم اختلاف را بالا برد، در ۳۰ ثانیه پایانی صمد با خطای پنجم اخراج شد و اعتراضی هم به ناظر بازی داشت، پتروشیمی هم با استفاده از پرتاب های خود در نهایت با حساب ۱۱۰ بر ۱۰۶ به پیروزی رسید تا با کسب چهارمین پیروزی در پنجمین دیدار قهرمان لیگ برتر شود.

پتروشیمی فصل گذشته نیز عنوان قهرمانی را کسب کرده بود.

پایگاه خبری خورنا این قهرمانی را به نماینده خوزستان و بندرماهشهر در مسابقات لیگ برتر بسکتبال کشور تبریک عرض میکند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خوزستانی به امید موفقیت دلاورمردان خوزستان در تمامی عرصه ها
  • سربندر پتروشیمی بندرامام خمینی دیگه کم نیست
  • ماهشهر اين حماسۀ غرورآفرين را به همۀ اهالي ورزش خوزستان بويژه هواداران شايستۀ شهرستان ماهشهر تبريك عرض مينمايم.به اميد ادامۀ راه....