شهردار آبادان خبر داد:

استاندار در حال پیگیری جهت افزایش مدت و تعداد مرخصی خودروهای پلاک اروند است

خورنا: شهردار آبادان گفت: خودروهای پلاک اروند در طول سال می تواند یک ماه که روزهایش متوالی باشد را در هر جای کشور تردد کند که استاندار خوزستان در حال پیگیری است تا این یک ماه را به سه نوبت ۱۵ روزه تغییر دهد.

محمود رضا شیرازی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از دولت تدبیر و امید تشکر می کنم که منطقه آزاد اروند را به کل خرمشهر و آبادان تعمیم داد که با این لطف دولت کالاها بدون پرداخت عوارض گمرکی به شهر وارد می شود و در نهایت قیمت کالاها ۴۰ تا ۵۰ درصد ارزان تر از سایر شهرها خواهد شد و خدمات ارائه شده به شهروندان بسیار ارزان تر خواهد بود و با این کار سرمایه گذاران جذب این شهر می شوند.

وی افزود: بازارچه های خوبی راه اندازی کرده ایم مانند بازارچه سابق چینی ها و بازار جدیدی که قرار است کنار اسکله راه اندازی شود که در این بازارچه ها کالاهای عرضه مستقیم و اسکله ای را وارد می کنیم و همچنین یکی دیگر از برنامه های در دست کار ما فعالیت تاکسی و اتوبوس های پلاک اروند در کل استان خوزستان است.

شهردار آبادان تصریح کرد: برای تاکسی های شهری که قرار است از خارج وارد کنیم مدل ماشین تویوتا تعیین شده است و برای خرید این ماشین ها نیز با کشورهای کویت و امارات متحده عربی مذاکره کردیم که در حال حاضر به دلیل بالا و پایین رفتن قیمت دینار و درهم هنوز این ماشین ها خریداری نشده است.

شیرازی خاطرنشان کرد: استفاده از ماشین های پلاک اروندی در برخی شهرهای استان آزاد است و کسی که از این ماشین ها استفاده می کند دو روز آخر هفته را می تواند راحت در سایر شهرهای استان تردد کند و در طول سال نیز می تواند یک ماه که روزهایش متوالی باشد را در هر جای کشور تردد کند که استاندار خوزستان در حال پیگیری است تا این یک ماه را به سه نوبت ۱۵ روزه تغییر دهد.

وی با اشاره به اینکه هر شهروند آبادانی اجازه دارد در طول سال یکبار به مبلغ ۲۰۰ دلار کالا را بدون پرداخت عوارض و گمرک وارد شهر کند، گفت: در سال گذشته بودجه مصوب شهرداری ۹۵ میلیارد تومان بوده که امسال با رشد ۳۰ درصدی این مبلغ به ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است و ۵۰ میلیارد تومان از بودجه سال گذشته در انجام کارهای عمرانی هزینه شده که قرار است ۴۵ درصد بودجه امسال را نیز به انجام کارهای عمرانی اختصاص دهیم.

شهردار آبادان ادامه داد: در سال ۸۹ سرانه فضای سبز آبادان ۴ متر بود و اکنون ۱۰ متر است و امسال در محلات ذوالفقاری، سده و جمشید آباد توسعه فضای سبز را داشتیم و در این محلات پارک های جدید تأسیس شد که به وسایل بازی هم مجهز شده اند. تعداد زمین های چمن مصنوعی به ۱۰ عدد رسیده است که با این زمین ها سه دوره لیگ فوتبال محلات را به ویژه در مناطق محروم برگزار کردیم و قرار است تا سه ماه آینده این زمین ها را به تعداد ۱۶ ارتقاء دهیم.

شیرازی با اشاره به اینکه در حال مطالعه برای ساخت استادیوم ورزشی هستیم اذعان کرد: توسعه جاده و پارک های ساحلی، تالار شهر و فرهنگ سرای شهر در دستور کار ما قرار دارد و ساخت بلوار جدید به منظور کاهش ترافیک و ساخت دو پارکنیگ طبقاتی نیز از دیگر برنامه های اجرایی ما در آینده خواهد بود.

وی با تأکید بر افزایش سرانه فضای سبز آبادان به ۱۲ متر عنوان کرد: پارک بانوان که یکی از مطالبات بر حق بانوان شهر بود با اعتبار سه میلیارد تومان ساخته خواهد شد و پارک دوم مهر با ۱۰ هکتار، پارک سوم معلم با پنج هکتار و همچنین اولین پیست دوچرخه سواری آبادان را نیز در دست کار داریم که قرار است ساعات مشخصی را به منظور استفاده بانوان از این پیست اختصاص دهیم.

شهردار آبادان در ارتباط با مسافرین نوروزی و وضعیت شهر آبادان در سال جاری گفت: امسال استقبال مهمانان نوروزی از آبادان بی نظیر بود و آمار مهمانان نسبت به سال گذشته هشت درصد افزایش داشته است و برخی مهمانان در دست نوشته های خود مطرح کرده بودند ما در سال های ۷۶ یا حتی ۹۰ به آبادان آمده بودیم اما هیچ وقتی فکرش را نمی کردیم که آبادان اینقدر تغییر پیدا کرده باشد.

شیرازی ادامه داد: یکی از رویکردهای اصلی ما بهبود و نوسازی محلات محروم و بافت فرسوده است که مطالعات بافت این محلات انجام شده و حتماً با رونق اقتصادی این محلات را ساماندهی می کنیم و برای ایجاد اشتغال نیز با فعال شدن تمام پروژه های شهر نیروهای کار و شرکت های بومی برای کار و حضور در مناقصات در اولویت قرار دارند و در حقیقت توسعه ی اقتصادی به خودی خود زمینه ساز اشتغال خواهد شد.

وی در پایان گفت: یکی از معضلات شهرداری های کشور ناوگان اتوبوسرانی است و به دلیل تحریم ها و تولید محدود اتوبوس متأسفانه در حال حاضر قیمت تمام شده برای خرید اتوبوس ۶۰۰ میلیون تومان است که توان خرید آن را نداریم و مشکل اساسی بعد از خرید اتوبوس نیز این است که عمر مفید اتوبوس ها در استان خوزستان هفت سال است و هم اکنون تمامی ۷۰ دستگاه اتوبوس آبادان از این عمر مفید گذر کرده اند که برای بهبود این وضعیت قرار است از کشور دبی اتوبوس با پلاک اروند خریداری کنیم تا وضعیت خدمات دهی ناوگان اتوبوس رانی مطلوب تر شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ناشناس باتشکر از تمامی مدیران خدوم و دلسوز خوزستانی خواهشمندم با پیگیری مجوز ترذ در کل ایام هفته در سطح استان خوزستان و سه مرخصی 15روز در سال خارج از استان را برا مردم محروم خوزستان اخذ فرمایید خدا پشت و پناهتان باشد
  • ناشناس فدای تواقای مقیمی.جیگرت