نامه سرگشاده به وزیر آموزش و پرورش:

دولت تدبیر و امید خواسته های فرهنگیان استان خوزستان را اجابت کند

خورنا: ای که الفبای زندگی را از سرچشمه نگاهت آموختم

استاد عزیزم روزت مبارک . . .

وزیر محترم آموزش و پرورش ، جناب دکتر فانی

با سلام و احترام

احتراما ، سالروز گرامیداشت مقام معلم را به شما و جامعه فرهنگی تبریک عرض می نماییم .
در ۶ آبانماه ۱۳۹۲ ، حضرتعالی به عنوان وزیر آموزش و پرورش انتخاب شدید . از برنامه های خود در صحنه مجلس گفتید، به راستی این تغییرات و اجرای برنامه ها بود ؟!

وزیر محترم ، جناب دکتر فانی

صدای ما فرهنگیان استان خوزستان را میشنوید ! همان استانی که رئیس جمهور محترم دکتر روحانی ، اولین استان جهت سفرهایش انتخاب کرد . همان استانی که اکنون گرمای بالای ۴۰ درجه را دارد و از روزهای دیگر ۶۰ درجه، همان استانی، که این روزها با ریزگردهایی دست و پنجه نرم می کند که در دولت قبل اینها را خاک تبرکی می دانست!!

همان استانی ، که ذخایر انرژی از نفت و گازش میشود برای هر نفر ساکنین آن ، بهترین امکانات ، آموزشی ، رفاهی و تفریحی گذاشت ….

همان استانی ، که یک معلم میتواند هزینه معالجه بیماریش را با درآمدهای انرژی پرداخت کرد ، یک مسکن و امکانات داشته باشد ، برای فرزندان این استان بهترین امکانات تحصیلی گذاشت .

اما هیچکدام از این رویاها و آرزوها محقق نمیشود ! میدانید چرا ؟! چون این استان فقط آوازه اش بلند است ! همین و بس….

وزیر محترم ، دکتر فانی

این دولت تدبیر و امید است ، نه دولت مهر و عدالت ( دولت احمدی نژادی) ! هر چند که نه مهری و نه عدالتی از او دیدیم . مردم که قشری از آنها فرهنگی هستند ، رای به تغییرات جهت تدبیر و امید دادند .

در آستانه یکساله شدن عمر دولت تدبیر و امید هستیم ، چگونه است با افراد دولت قبل سرو کار داریم که سکاندار ادارات آموزش و پرورش استان خوزستان هستند ؟! همان افکار و سیاستهای قبل ، همان نمایشات و تبلیغات قبل هیچ تناسبی با تدبیر و امید ندارند .

شما در این استان آمدید ، مدارس را دیدید ؟! اگر این سعادت نصیب شما نشد ، از مهمانان نوروزی ، سئوال کنید که محل اسکان شما در مدارس چگونه بود و چه امکاناتی داشتید ؟!

به نمایندگان مجلس ، باید حق داد که از شما سئوال می کنند . هنوز ۳ استان دیگر مانده مدیر کل برای آنها انتخاب نکرده اید ! در این استان ، مدیر کلی که انتخاب کردید ، فقط ۶ رئیس اداره آموزش و پرورش تغییر داد آن ۶ نفر جز بازنشستگان بودند و بقیه استان به همان وضعیت مانده است !

مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان ، از چه زمان دست به تغییرات و سیاست کلی وزارت میزند ؟ چه زمان میتواند خواسته ها و نیاز فرهنگیان استان خوزستان ، تامین کند ؟

وزیر محترم آموزش و پرورش ، جناب فانی

از شهرستان بهبهان ، آبادان ، اهواز و … خبر دارید ؟ میدانید کار به شبنامه و تهدید و نا امنی و سرکشیدن در زندگی شخصی فرهنگیان رسیده است ! همانانی که آمادگی خود را جهت خدمت به مردم و کمک به دولت اعلام کردند که میتوانند خواسته های رئیس جمهور محترم را برای قشر فرهنگی پیاده کنند ، اما اکنون وضعیت آنها بخطر افتاده ! علتش را میدانید چه هست ؟!

علتش این است ، که مدیرکل شما توانایی و شجاعت لازم را ندارد و نماینده هر شهر و نظر امام جمعه را ملاک گذاشته است ! نمیدانیم حوزه آموزش و پرورش با حوزه های دیگر چه مناسبتی دارد ؟ این واهمه ، مدیر کل از چه چیزی است ؟ چرا برای همه تفهیم نمی کند که دولت تغییر کرده است و او میخواهد با نیروهایی کار کند که سیاست دولت را اجرا کند نه شخص یا افراد دیگر … !

پیامبر اکرم (ص) می فرماید

مَن عامَلَ النّاسَ فَلَم یَظلِمهُم وَحَدَّثَهُم فَلَم یَکذِبهُم وَ وَعَدَهُم فَلَم یَخلِفهُم فَهُوَ مِمَّن کَمُلَت مُرُوءتُهُ وَ ظَهَرَت عَدالَـتُهُ وَ وَجَبَت اُخُوَّتُهُ وَحَرُمَت غیبَتُهُ؛

هر کس در معاشرت با مردم به آنان ظلم نکند، دروغ نگوید و خلف وعده ننماید، جوانمردیش کامل، عدالتش آشکار، برادرى با او واجب و غیبتش حرام است.

ما فرهنگیان خوزستان ، خواستار اجرای وعده ها هستیم . اجرای تدبیر و امید ، پاسخ رای هایمان را می خواهیم . آن نماینده ای که می گوید با همین افراد کنونی باید کار کرد ! میتواند بگوید زمانیکه که دولت خاتمی دوره اش تمام شد و دولت احمدی نژادی آمد ، آیا افراد دولت خاتمی بر سرکار ماندند ؟!

چرا نمی خواهند بپذیرند که دولت تغییر کرده و افرادی که ناکارآمد هستند باید تغییر کنند ؟!

وزیر محترم آموزش و پرورش ، داد ما را بستان ……..

والسلام – جمعی از فرهنگیان استان خوزستان